Ayak Takımı Trump!..

TRUMP’ın başkan seçilişine hala aklım ermiyor. Paralı olması seçilmesinde bir etken olabilir mi? Diye düşündüm; olamaz dedi aklım. Çünkü ABD de ondan daha zenginler var. Geçmişi de Amerikan halkının ilgisini çekecek derecede parlak değil.

Anlaşılan ABD de demokrasisinde seçim kazanmak için uluslararası kullanılmaya müsait bir karakter yapısına sahip olmak gerekiyor. Özellikle Amerika halkı arasında yaygın hale gelen BOP projesinin mucidi BUSH’un içinde bulunduğu; hedefi Ortadoğu ve Büyük İsrail olan Evajelist-Siyonist ittifakının TRUMP’ın seçilmesinde ki büyük rolü olduğunu bilmek lazım. TRUMP BOP’un organizatörü olarak büyük bir gayret içinde Arap ülkelerini BOP’a bağladı.

Amerika’daki bu örgüt daha önce “Arap Baharı” adı altında demokrasiyi getireceğiz diye bazı Arap ülkelerinde milleti birbirine boğazlattılar. Hala bu ülkeler bellerini doğrultamadılar. Bahar yerine zemheri soğuk kışını yaşıyorlar. Libya hala karmaşa içinde, MISIR’da Sisi sahibine sadık bir diktatör.

TRUMP örgüt militanı gibi tutarsız, dengesiz hal ve söylemleri ile başkandan ziyade mahalle kabadayısını andırıyor. Devlet adamına yakışmayacak, diplomasi adabından uzak sergilediği tavır ile de Amerikan halkını utandırıyor olması gerek. Tam bir kabadayı edasıyla; bir devlet başkanına; “….gel anlaşalım. Seni sonra arayacağım” şeklinde mektup yazabiliyor. Ayrıca Bakanlara vize yasağı getiriyor ve Mal varlıklarını donduracağı tehdidinde bulunuyor. Koskoca Devlet başkanına “sana ve ailene vize yasağı koydum. Mal varlığını da araştırıyorum” diyecek kadar küstahlaşıyor. Evet tam anlamı ile ayak takımı…

Elbette bu dengesiz adama anında ve aynıyla verilmesi gereken cevap verilmeli. Cevap olarak operasyonu başlattık gibi yeterli olmayan ifadesi yanında; Cumhurbaşkanının bu konuda yeni bir açıklaması var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin sözleri şu şekilde: Trump'ın siyasi nezaketle bağdaşmayan mektubunu elbette unutmadık. Ama karşılıklı sevgi ve saygımız nedeniyle bunları gündemimizde tutmamamız gerekiyor. Vakti saati geldiğinde de bu konu ile ilgili olarak gereğinin yapılacağını da bilmenizi istiyoruz

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın