ADD'nin Görevi Ne?

Atatürkçü Düşünce Derneğinin Kuruluş amacı Atatürk İlke ve Devrimlerini yaymak ve yaşatmak, Atatürk'ün düşüncelerini anlatmaktır.

Dernek tüzüğünü okuduğunuzda "Dernek başkanı bulunduğu il ve ilçelerin siyasi yaşantılarına müdahale eder. Kendi görüşü doğrultusunda bir siyasi partiye hizmet eder. Bir siyasi partinin adayı için imza kampanyası yapar" gibi maddeler olmadığını göreceksiniz.

Tamam Cumhuriyet Halk Partisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. 

Ama bu demek değildir ki Atatürkçü Düşünce Dernekleri CHP'li adaylar için imza kampanyası düzenler. 

Şimdi gelelim Seferihisar Atatürkçü Düşünce Derneğine.

ADD Seferihisar İlçe Başkanı Sayın Gülcan Sayın'a...

Sayın Gülcan Sayın yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması için neden ADD adını kullanarak Tunç Soyer için imza kampanyası düzenlemiştir.

Sanki CHP Genel Merkezine "Bakın biz ADD Seferihisar Şubesi olarak Tunç Soyer'i Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istiyoruz. Adayınızı belirlerken bizim bu isteğimizi göz önüne alın. Yoksa karışmayız haaa..." demek mi istemiştir.

Neyseki hem de Cuma Günü Cuma pazarının girişinde düzenledikleri imza kampanyasında 30 civarında imza toplamışlar da CHP Genel Merkezine "Karışmayız bak" diyememişler.

Sayın Gülcan Sayın, sizin böyle bir imza kampanyası düzenleyerek Atatürkçü Düşünce Derneğini, 30 civarında imzayı ancak toplayarak da Cumhuriyet Halk Partisini küçük düşürme ve,rencide etme hakkınız yok.

Belki birilerine yaranmak, oğlunuza bir iş bulmak için bunu yapmış olabilirsiniz. Ama bu hem başkanı olduğunuz derneğe, hem imza topladığınız adaya zarar verir.

Atatürkçü Düşünce Derneğinin görevleri arasında Kent Konseyinin her hangi bir meclisinin adayını desteklemek de yok. Siz şahıs olarak birilerini destekleyebilir, hatta liste bile yapabilirsiniz. Ama işin içine Atatürkçü Düşünce Derneğinin imzasını koyarsanız durum o zaman değişir,dernek başkanlığı sıfatınızı ve başkanı olduğunuz derneği şahsi çıkarlarınıza alet ettiğiniz için derhal görevden alınmanız gerekir. Ki biz Bayrak Medya olarak bu gün Seferihisar Kent Konseyinde ki çırpınışlarınızı gerek genel merkezinize gerekse ilgili mercilere bilgileri olsun babından bildirdik.

Biri size telefon ediyor, falanca adayı destekleyin ve seçimi kazandırın babından bir talimat veriyorsa bu ADD'nin adını kullanmanıza sebep olamaz. Bir adayı destekleyecekseniz kendi adınıza desteklersiniz. Diğer dernek başkanlarına Atatürkçü Düşünce Derneğinin falan adayı desteklediği görüntüsünü veremezsiniz.

İsminiz prim yapıyorsa,bir adaya seçim kazandıracak gücünüz varsa adınızı ortaya koyar o adaya destek sağlarsınız. ADD'nin adını ortaya koyarak değil. 

Hele bir de sonuç hezimet ise koskoca Atatürkçü Düşünce Derneğini küçük düşürmüşseniz o zaman genel merkezinizin başkanlığınızı bir kez daha gözden geçirmesi gerekir.

Öyle Ulu Önder'in adını kullanmanıza, aldığınız talimat uyarı dernek tüzüğünü çiğneyerek hareket etmenize kusura bakmayında GERÇEK BİRER ATATÜRKÇÜ olarak izin vermeyiz.

Derhal bu ayıbınızı kapatın ve Ulu Önder'i yaşatmak için kurulan bu güzide derneğin başkanlığından isitfa edin.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın