Adalet Reformu Neden Askı da?

Devlet Bahçeli bir af konusunu ortaya attı, ondan sonrada "mitil elinde" Ankara-İstanbul arasında mekik dokumaya başladı. Şu an mitili nereye attı bilmiyorum ama binlerce kader mahkumu Devlet Bahçeli'nin fitilini ateşlediği af yani infaz kanunda ki değişiklik konusunun peşini bırakmaması gerektiğini söylüyor.

Kimse yanlış anlamasın, ben infaz kanunundan yani bir nevi kısmi aftan ırz düşmanlarının, vatan hainlerinin,tacizcilerin, çocuk istismarcılarının, kadına şiddet uygulayanların yararlanmasına şiddetle karşıyım. Hazırlanan yasa taslağında en büyük eksiklik "Fetöcü hakim ve savcıların görevde olduğu dönemde açtığı davaların yeniden görülmesi" konusudur. Ceza evinden tahliye olacak mahkum kadar Fetöcü Hakim mağduru yüzlerce insanımız var. Hakim Fetöcü olduğu için açığa alınacak, hatta tutuklanacak, savcı firar edecek ama ceza verdikleri cezalarını çekece. İşte adaletsizlik bu noktada başlıyor.

Çıkartılacak olan Adalet Reformu Paketine ilk olarak eklenmesi gereken madde Fetöcü Hakimlerin ceza verdiği kişilerin yeniden yargılanması olmalıdır. İnfaz süresinin yarıya indirilmesinin yanı sıra 5 yıllık cezaların 5 yıl ötelenmesi de köklü bir çözümdür. Zira bu şekilde 5 yıl cezası ertelenen kişi 5 yıl boyunca suç işlemekten kaçınacaktır. Meclis bu konuyu ivedilikle sonuca bağlamak zorundadır. Hiç olmazsa yasadan yararlananlar Kurban Bayramını aileleri ile geçirirler. Mutlu olun mutlu kalın.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın