Açıklama Güzel de... Peki Ya Faturalar...

Yeni Asır Gazetesi yaptığı yayında Yelda Celiloğlu'nun Belediye Başkan Vekilliği yaptığı dönemde 3 milyon liralık dezenfenktan, maske ve koruyucu tulum faturasının imzalandığını yazmıştı.

Yeni Asır Gazetesinin bu haberi üzerine bir açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin açıklamasının baş kısmında şöyle demişti:

"16 Ağutos günü çıkan Yeni Asır Gazetesinde çıkan Haberle ilgili kamu oyu bilgilendirme açıklamasıdır;

Türkiye'de ilk Covit-19 vakası görüldüğü 10 Mart 2020 tarihinden itibaren Belediyemiz bünyesinde kriz masası oluşturulmuş, halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler alınmıştır. 

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hijyen tedbirleri alınmış, Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan VEFA ekibiyle de sosyal belediyeciliğin gerekleri yerine getirilmiştir. 

Havuz Medyası diye tabir edilen gazetelerin art niyetli ve buram buram siyaset kokan haberinde bu günün maske-dezenfenktan fiyatlarıyla Mart ve Nisan ayında ki fiyatlar karşılaştırılmıştır. 

Hatırlanacağı gibi Mart ve Nisan ayında dezenfenktan ve maske fiyatları rekor kırmıştı..." diyor ve açıklama resimdeki gibi devam ediyor...

Evet sayın başkan çok güzel açıklama yapmışsınız ama bazı noktalar dikkatinizden kaçmış, 

Mesela Mart veNisan ayında maske satışı yasaklanmıştı. Netoptan ne de parekende maske satışı yoktu. Hatta fahiş fiyattan maske satan çok sayıda esnaf hakkında yasal işlem yapılmıştı.

Peki siz Mart ve Nisan aylarında   4.75 TL. den maskeyi kimden aldınız. En azından açıklamanızı desteklemek için Mart ya da Nisan ayında kesilmiş maske faturanızı açıklamanıza ekleyebilirdiniz. 

Dikkatinizden kaçan bir başka nokta ise siz Mart ve Nisan aylarında göreviniz başındaydınız. Siz görev başındayken faturaların ödeme emrini neden Yelda Celiloğlu "BAŞKAN VEKİLİ" olarak imzaladı acaba* Yoksa siz makamınızda otururken Yelda Celiloğlu Belediyeyivekaleten yönetiyordu da bizim mi haberimiz olmadı?

Mesela alınan dezenfenktanın ve koruyucu tulumun faturası hangi tarihlidir? Mart veya Nisan ayına ait ise faturayı yayınlayın, bizde Yeni Asır Gazetesi yalan haber yapmış diyelim. 

Yeni Asır yalan haber yapmadı Goca Başkan...

Ameliyatınızdan sonra Belediyeye 3 milyon lira civarında 17 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında kesilmiş faturalar geldi. İşçi maaşlarını 5 aydır ödeyemeyen belediyenin maske, dezenfenktan ve koruyucu tuluma 3milyon lira ödemesi de pek mantığa sığmıyor.

Sanırım çok yakında bu konuyu incelemek üzere müfettişler gelecektir. Mutlaka faturaları isteyeceklerdir. Sizin görevde olduğunuz, yani Mart ve Nisan aylarına aitse faturalar size "Siz görevdeyken bu vekalet imzası neyin nesi?" diyeceklerdir. Faturalar Mart ve Nisan ayına ait değilse "Neden bu denli yüksek fiyatta alım yaptınız?" diye soracaklardır.

Unutma "O kadar dezenfektanı ne yaptın?" derlerse "Sokakları yıkıyoruz" dersin...

Yani yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal demişler ya, tam da öyle bir açıklama bu sizin yaptığınız.

Biz Koca Başkan Yelda Celiloğlu'nu kurtarmak için kendi topuğuna sıkar diyorduk ama siz kendi kafanıza sıktınız Goca Başkan...

Ne diyelim...

Sizin bu açıklamanızı okuyan Yelda Celiloğlu hemen akabinde sosyal medya da kahkaha atan bu resmi paylaşmıştı. Bir kahraman çıkıp beni de böyle bir beladan kurtarsa bende aynı şekilde kahkaha atarım yani...

Açıklamanızı mutlaka yutanlar vardır...

Ama Müfettişler yutmaz Goca Başkan... Müfettişler yutmaz...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın