ABD İsrail Lobisi ve Evanjeliklerin İttifakı...

 Öncelikle ‘İsrail Lobisi’ denen olgunun Amerikalı Yahudi toplumu ile sınırlı olmadığı belirtilmeli. Bu olgu Liberal zihniyetin büyük bir bölümünü, sendika liderlerini, dinsel fundamentalistleri , içerde devlet öncülüğündeki yüksek teknolojili üretim (askeri üretim) ile savaşmaya hazır her renk sırmadan apoletleriyle güçlü devlet aygıtından yana ‘tutucuları kapsamaktadır.

Evanjeliklerin her iki tarafında özellikle son zamanlarda ortak bir düşmana sahip olmalarıdır. ORTAK DÜŞMAN İSLAM’DIR.

Fundamentalistler, Amerika eğer Tanrı’nın desteğini hak etmek istiyorsa İsrail’e destek olmak zorundadır.

İsrail’e destek olmak zorundadır. Amerika’nın bekasını İsrail’e verdiği desteğe endeksleyen düşünce, oldukça etkilidir. 70-80 milyon Evangelistlerin yanında diğer Amerikalı Protestanları da zaman zaman etkilemektedir. (Beyaz Saray’ın gizli dini)

Baba BUSH’un önderliğini yaptığı Evanjelist akım bilhassa Ortadoğu’da birinci atağı; Irak’ta Nükleer silah var bahanesi ile saldırması, ikinci atağı ise; Ortadoğu ve İslam ülkelerini demokratikleştirmek adına Arap Baharı projesi, şimdi ise; BOP Büyük Ortadoğu projesidir. BOP projesinin silahlı gücünü de IŞİD gibi çeşitli terör örgütlerinden oluşturdular. Rusya ile anlaşmalı ABD Suriye topraklarını paylaşarak PYD-PKK ile Suriye topraklarında İsrail’e basamak bir devlet oluşturma planını uygulamaya soktular. Bünyesinde Ermeni Asala terör örgütü bulunan PYD ile Türkiye de büyük sorun haline getirdikleri PKK nın lideri durumundaki Kripto Ermeni Artin (Öcalan) vasıtası ile BOP projesinin içine Türkiye’yi de bilinçli olarak dahil etmiş oldular.

Hasta ruhlu TRUMP’ın başkan seçilmesinin destekçileri Siyosnist-Evanjelist ortaklığıdır. Çünkü, ‘kalk gidelim akıllı’ bir adamı bu işte kullanma lobicilerin kolayına gelecekti...

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın