12 Eylül 1980

12 EYLÜL 1980 "MADE IN USA" PATENTLİ POSTAL DARBESİ !

"OUR BOYS DID IT...!" (Bizim Çocuklar Kazandı..!) DARBESİ !

BİR SAĞDAN, BİR SOLDAN ortaya karışık, "asmayalım da besleyelim mi?" DARBESİ...

Emperyal işbirlikçisi CUNTACI faşist DARBESİ !

1980 darbesi lâik Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en karanlık, en kaotik, en dramatik dönemini kapsayan bir ABD projesidir..

Darbe öncesi ve darbe sonrasına baktığımızda 12 Eylül'ün sadece bir Amerikancı,cuntacı askerî darbe değil aynı zamanda emperyal eliyle siyaset ve tolum dizaynı olduğunu görürüz.

AMAÇ; Böl, parçala, yönet... SONUÇ; Hedefe az var...

12 Eylül emperyal ellerce hazırlanan en vurucu darbedir ve bu şerefli TSK içindeki paydaşlar eliyle yaptırılmıştır.. *TSK içindeki MUSTAFA KEMAL askerlerinin ta o yıllardaki tasviyesiyle, *SAĞ-SOL gruplarla, *DİNCİ gösterilerle, *AYDINLARA düzenlenen siyasi suikastlerle *24 OCAK KARARLARI aldıran ekonomik krizlerle...

1980 öncesi; Bir sokağın iki genci, can ciğer kuzu sarması iki genç… Birinin evi sokağın solunda diğerinin evi sokağın sağında… İkisi de anlayamadı aslında evlerinin aynı sokakta olduğunu… İkisi de anlayamadı sokağın öteki başından bakılsa sağdakinin solda, soldakinin sağda olacağını… Biri diğerinden nefret etti, bağırdı öbürüne “Pis Moskof uşağı”… Öbürünün de kabardı öfkesi “Esas sen Amerikan uşağısın,sattınız bu ülkeyi parsel parsel....” Aslında ikisinin de ortak bir paydası vardı.. BÖLÜNMEZ VATAN VE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE... Ama öylesine kışkırtılmışlardı ki...!

Bu dönemde siyasal nedenlerle öldürülenlerin haddi hesabı yoktur.. Abdi İpekçi, Gün Sazak, Nihat Erim, Kemal Türkler, Ümit Kaftancıoğlu gibi çok değişik çevrelerden kişiler siyasal cinayetlerin kurbanı oldu.

Maraş ,ardından da Çorum‘da çıkan mezhep temelli şiddet ve katliamlar yaşandı.

Darbenin hemen öncesinde Konya’da düzenlenen "Kudüs’ü Kurtarma Günü" adlı etkinlikte, yeşil bayrak dolaştırıldı, bazı gruplar açıkça şeriat istediler ve İstiklal Marşının söylenmesini engellediler..

Her biri 12 Eylül 1980’e giden yolun önemli kilometre taşlarıydı..

VE O SESSİZ POSTALLI KARANLIK GÜN CIA’nin Türkiye Şefi olan Paul Henze'in, ABD Başkanı Jimmy Carter’a “BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI" iletisi...

SONRASI MALUM ! Gözaltılar, tutuklamalar, fişlenmeler, yargılanmalar, vatandaşlıktan çıkartmalar, işten atmalar, basın sansürleri...

BİR SAĞDAN, BİR SOLDAN...! Mamak'ta, Ulucanlar'da, Metris'te insanlık dışı işkenceler, idamlar.... İdam cezalarının infazına sol görüşlü Necdet Adalı ile sağ görüşlü Mustafa Pehlivanoğlu ‘nun Ankara’da idam edilmeleriyle başlandı.Darbeci Kenan Evren'in yaşını büyüterek astırdığı 17 yaşındaki Erdal Eren için söylediği "Asmayalım da besleyelim mi?" sözü ise NETEKİM hala unutulmadı.

SONUÇ MU?!Cuntacı, faşist 12 EYLÜL darbesi SİYASİ olarak da bir toplum dizaynıdır..!

12 Eylül Türk solunu tamamen yok ederken, dinciliği hortlatmıştır.. Ilımlı İslam, BOP vs. adı her neyse amaç hasıl olmuştur..

Ve 12 Eylül’ün askerî lideri Kenan Evren, sivil lideri ise kanımca Turgut Özal’dır. Özal, ABD’nin Yeşil Kuşak Projesi’ni Türkiye’de uygulamaya koyan siyasîdir. Darbeci Kenan Evren, gardrop Atatürkçülüğü ile el altından ılımlı islama ve cemaatlere göz kırparken, dönemin başbakanı Özal, Türkiye'de ABD’nin istediği siyasal İslamcılığın önünü açmıştır..

Amerikan etkisindeki siyasal İslamcılık ile Amerikan güdümündeki etnik bölücülük el ele büyütülmüştür.

Günümüz Türkiyesi'ndeki ayrışma, kutuplaşma, ATATÜRK düşmanlığı, TSK'daki Mustafa Kemal neferlerinin tasviyesi, siyasal dincilik, tek adam rejimi, bize 12 EYLÜL FAŞİST CUNTACI DARBENİN mirasıdır...

39 YIL SONRA BUGÜN ŞARTLAR DAHA DA AĞIR...! Buna rağmen tam bağımsız, laik TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve KURTULUŞ için yol belli, yön belli;

ATATÜRK'ÜN İLKE VE İNKILÂPLARININ AYDINLIĞINDAN AYRILMADAN, EMPERYALİZME VE FAŞİZME KARŞI DEVRİMCİ DİRENİZM....!

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın