zabita-24-saat-alarmda
Seferihisar

Zabıta 24 Saat Alarmda...

Seferihisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri korona ile mücadeleye başlanan 10.Mart 2020 tarihinden bu yana 7/24 aralıksız çalışmalarını sürdürürken yapılan kontrol ve denetlemelere Zabıta Müdürü Selma Ök'ün bizzat katıldığı saptandı.

Seferihisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin aldıkları ihbarları anında değerlendirerek ilçede izinsiz ve vergi dışı satış yapan seyyar satıcıları ilçe sınırları dışına çıkartıkları, tekrar dönenlere ceza uyguladıkları belirlendi.

Seferihisar esnafı "Bazı seyyar satıcılar yollarda ki bahçelerden topladıkları kiraz ve benzeri meyveyi arabalarına koyuyor ve seyyar satıcılık yapıyor. Misal bizim 10 liraya sattığımız kirazı alırken para vermediği için 7.5 liraya satıyor. Kısa sürede kirazı bitiyor ama vatandaş konuyu bilmediği için 'siz pahalı satıyorsunuz' diyerek bizden alış veriş yapmıyor. Hurda bir kamyonetle satıcılık yapan o şahıs kira vermiyor,vergi ödemiyor, hepsinden önemlisi malı bahçe kenarlarından topluyor, alırken para vermiyor. Birde misal Mendere'ten gelip burada seyyar satıcılık yapıyor. Sağolsun Zabıta ekiplerimiz ve Zabıta Müdürümüz Selma Ök bunlara fırsat vermiyor." dediler.

Korona Virüs ile mücadele kapsamında uzun süre kapalı kalan kafeteryaların yeniden açılmasından sonra Seferihisar Belediye Zabıta Ekipleri kafe restorantlarda özellikle hijyen konusunda ki kontrollerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri kafe ve restorntların özellikle mutfak, tuvalet, lavabo, çay ocağı bölümlerini sıkı denetlemelerden geçirdikleri, oturma düzeninin sosyal mesafeye uygun olup olmadığını denetledikler belirlendi. Zabıta ekipleri uyarılara uymayan kafeterya ve lokanta sahipleri hakkında cezai işlem uygulanması için tutanak düzenledikleri de saptandı.

Seferihisar Belediyesi Zabıta ekiplerinin ayrıca Belediye Başkanlığı tarafından bastırılan ve ücretsiz olarak dağıttığı korona virüs tedbirlerini anlatan afişleri de işyerlerine dağıtarak asılmalarını sağladıkları ve özellikle sosyal mesafenin önemi konusunda iş yeri çalışanlarını bilgilendirdikleri belirlendi. Zabıta Memurlarının işlerini garantiye aldıkları ve ücretsiz olarak dağııtkları korona tedbirleri afişlerini iş yeri sahibi veya çalışanları ilebirlikte işyerinin ilk bakışta görünen kısımlarına astıkları saptandı.

Seferihisar Belediyesi Zabıta Ekiplerinin pandemi nedeniyle her hafta pazartesi, çarşamba ve Cuma günleri kurulan kapalı pazarda da geniş çapya önlemler aldığı belirlendi. Pazara gelenlerin kalabalık olduğu günlerde zabıta memurları polis ile işbirliği yaparak vatandaşı belirli sayıda pazara alarak sosyal mesafeyi sağladıkları, pazar yerine kesinlikle maskesiz kimseyi pazar yerinesokmadıkları, maske takmayan pazarcı esnafını ve pazara gelen vatandaşları bir kez uyardığı, maske takmamakta ısrar edenlere ceza yazdığı öğrenildi.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Kadın Kolları Değil, Kadın Politikaları...

Yaş Günlerini Sığacık Cağ Sofrasında Kutladılar...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın