Yayalar Kırmızı Çizgimizdir...

Seferihisar'da yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan, ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ etkinliği düzenlendi. Atatürk Parkı önünde düzenlenen etkinlikte, Kaymakam Naci Aktaş, polis ve Jandarma ekipleri vatandaşlara broşür vererek kırmızı çizgi konusunda bilgilendirdi.


Vatandaşlara broşür, çocuklara da yaya geçitlerinde araçları ikaz etmeleri maksadıyla trafik düdüğünün dağıtıldığı programda, yaya geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan araçların, yayalara durarak ilk geçiş hakkının verilmesi istendi. Bu kaidelere riayet etmeyenlere Karayolları Trafik Kanunun 74. maddesi gereğince idari para cezası kesileceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığının talimatıyla Türkiye genelinde yeni bir kampanya daha başlatıldığını ve bu kampanyaya "Yayalarımız kırmızı çizgimiz" dendiğini belirten Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, "Yayalarla ilgili kırmızı çizgimizi haykırıyoruz. Gönülden gönüle bunu söylüyoruz. Biz gerek yayalar gerekse aracı başında bir vatandaşımızın, değil ölmesini, yaralanmasını bile istemiyoruz" dedi.
Seferihisar İlçe Kaymakamı Naci Aktaş araç sürücülerine ve yayalara şunları söyledi;

"Bu şirin ilçemizde bizim misafirperverliğimiz, medeniyet değerlerimizdeki insanı sevmeyle ilgili sayısız menkıbeler, sayısız kıymetli sözlerin yanında benim bu anlattıklarımın hiçbir kıymeti yok. Ama bu İlçenin Kaymakamı olarak vatandaşlarımız, basın mensuplarımız, güvenlik güçlerimiz, İlçemizin belediye başkanı, ve sizlerin şahitliğinde bütün Seferihisarlılar'a sesleniyorum: Kaza istemiyoruz, yaralamalı, ölümlü, kesinlikle istemiyoruz. Yola çıkarken hepimiz diyoruz ki evimizden çıktığımız gibi huzurla sıhhatle geri gelelim. Bunun yolu yaya geçidinde gördüğümüz yayaya tebessüm etmek. O tebessümün anlamı seni seviyorum demek, o tebessümün anlamı senin sağlığına, senin güvenliğine hürmet ediyorum demek."
Kaymakam Naci Aktaş ve Belediye Başkanı İsmail Yetişkin daha sonra İşbankası önündeki yaya geçidinde yayalara yol vermek için duran sürücülere broşür vererek konunun önemini anlattılar.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İki Eski Gazeteci 42 Yıl Sonra Tesadüfen Dürümcü Mehmet'te Buluştular...

Belediye Temizlik ve Yardım Ekipleri Bayramda da Görevlerinin Başında...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın