Yalvarıyorum, Şu Hayvanları Aç Bırakmayın...

Bayrak Medya Objektiflerine bu gün sokak hayvanlarını besleyen bir çift takıldı.

Murat Yılmaz ve Filiz Karadeniz ellerinde ki yaklaşık 15 kiloluk mama ile Seferihisar'ı sokak sokak dolaşarak sokakhayvanlarını besleyip, sularını veriyorlar.

Hayvansever Murat Yılmaz Seferihisar'a yerleştikten sonra sokak hayvanlarının genellikle aç olduklarına şahit olduklarını belirerek  "Zaman zaman mama alarak sokaktaki hayvanları besliyoruz. Aç olduğunu gördüğümüz hayvanların karınlarını doyurmaya çalışıyoruz. Benim aracımda su da var. Su olmayan bölgelerede su bırakıyoruz. Özellikle yaz aylarında suya daha çok ihtiyaçları oluyor. Su kablarına su, mama kaplarına mama dolduruyoruz ve mutlu oluyoruz." dedi.

Filiz Karadeniz ise "Onların karnı doyunca biz de doymuş gibi oluyoruz. Hayvan severlere ve vatandaşlara bu konuda söylenecek o kadar çok şey var ki. Lütfen yalvarıyorum, şu canları, bu melekleri lütfen aç bırakmayın. Biz bunları besliyoruz ya bazıları aç insanlar var onları besleyin diyor. İnsanlar bir şekilde karınlarını doyuruyorlar. İnsanlar kötü, ama bunlar melek. Bunlara zarar verirseniz ancak kendilerini korumak için harekete geçerler. Ama insanlar zevkleri için hayvanları öldürüyorlar. Yapmayın. Doğanın dengesini bozdunuz. Biraz merhamet edin lütfen. Onların size hiç bir zararı yok, insanlardan korkun siz. En azından evinizde kalan fazla yemekleri çöpe atmayın. Çöpün yanına koyun. Bu hayvanlar o yemeklerle kendilerini doyurur. Artan yemekleri kapınızın önüne koyun. Bu hayvanlar için hiç bir şey yapamıyorsanız bunu yapın bari. Dünyayı insanlar bu hale getirdiler. Bakın ne haldeyiz. Dünyayı bu hale siz insanlar getirdiniz" dedi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Yaş Günlerini Sığacık Cağ Sofrasında Kutladılar...

Ekmeksiz SİT Alanı Değil mi?

0 Yorum

Habere Yorum Yazın