vatandas-soruyor-ekmeksiz-i-kaca-sattiniz
Seferihisar

Vatandaş Soruyor ; "Ekmeksiz'i Kaça Sattınız?"

Senelerdir Seferihisarlılar'ın Ekmeksiz Plajını Kazaklar'a kaptırmama mücadelesi devam ederken bu yılda Ekmeksiz Plajının tek girişi olan ve "Demir Kapı" olarak adlandırılan demir kapı, engelsiz plajına giden yolun Koruma Altında olan SİT alanı olduğu gerekçesiyle zincir ve kilit ile kapanmasından sonra Seferihisarlılar yine kazan kaldırdı. Bayrak Medya'nın da imza koyduğu imza kampanyası talebi Seferihisar Kaymakamlığına pandemi tedbirleri çerçevesinde ileri bir tarihe ertelendi.

İmza kampanyasının ileri bir tarihe ertelenmesine rağmen Bayrak medya ve imza kampanyası dilekçesine imza koyan 12 siyasi parti, STK ve Dernek Başkanı Ekmeksiz Plajı için başlattıkları kurtarma çalışmalarını sürdürürken kendisini Yarımada'nın tek habercisi olarak tanıtan yerel bir gazete yaptığı bir haber ile Ekmeksiz Plajını tekeline alan Hidden Bay şirketini överek, Hidden Bay şirketinin de Ekmeksiz Plajının halka açılmasını istediklerini yazdı. İlçenin gündemi Ekmeksiz plajı iken bazı yayın organları da çevrelerin gündemini değiştirmek için Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in Seferihisar Sahilinde bir gemi ve 2 uçağı denizin sularına gömerek denizaltı müzesi yapacağı haberini tekrar gündeme taşıdılar. 

Önce imzasız bir tabela ile zincirlenen Ekmeksiz plajının tek girişi olan demir kapıya önce imzasız bir tabela asıldı. Vatandaşın "Bu tabelayı kim astı?" tepkisi üzerine bu kez tabelaya Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğünün imzasını taşıyan bir tabela asıldı. Bakanlık Ekmeksiz plajını denizden de dubalarla çevirerek halkın girmesini tamamen engelledi. Bakanlık daha sonra kilit vurduğu kapıya 2 tanede güvenlik görevlisi koyarak Ekmeksiz Plajının Seferihisar Halkı ile olan tüm bağlarını kopardı.

Hidden Bay'ı överek anlatan yazısından sonra Gazetenin İmtiyaz Sahibinin yakın çevresine "Hidden Bay'ın danışmanlığını aldık" demesi vatandaşın gazeteye tepkisini artırdı. Ekmeksiz Plajının Kazaklar'a peşkeş çekilmesine destek veren gazetenin imtiyaz sahibinin köşe yazısı bile yazamadığını, Ulusal Basında yazan ünlü yazarların köşe yazıslarını kendisi yazmış gibi köşesine taşıdığını belirten vatandaşlar "Köşe yazısı bile yazamayıp ulusal medyada yazan ünlü yazarların köşe yazılarını kendisi yazmış gibi köşesinde yayınlayan bir gazeteciye Hidden Bay gibi bir firma ne danışacak anlamadık. Hidden Bay'ın yetkilileri sus payı olarak bu gazeteyi danışmanlık maaşına bağladığını zannediyoruz. Ekmeksiz Plajının peşkeş çekilmesine hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Çünkü biz halkız" dediler.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Ekmeksiz SİT Alanı Değil mi?

Sevil Ege'den Ekmeksiz'e "İşletmeci" Önerisi...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın