turkiye-nin-yeni-pandemi-haritasi-belli-oldu-izmir-kirmizi-bolgeye-gecti
Sağlık

Türkiye'nin Yeni Pandemi Haritası Belli Oldu, İzmir Kırmızı Bölgeye Geçti...

Bu gün yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra yapılan açıklamada İzmir'de dahil 58 ilin kırmızı bölge olduğu ve alınan pandemi tedbirlerinin artırıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs kararlarını açıkladı. Öte yandan yeni koronavirüs risk haritası da yayınlandı. Bu gelişmenin ardından, hafta içi sokağa çıkma kısıtlamaları gündem oldu.

Kabine toplantısı sonrası alınan yeni tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1500 TL'lik nakdi destek ödemesi müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamında sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek, nakdi yardım yapılacaktır" dedi.

Yapılan açıklamada İzmir'in de kırmızı bölgeye giren iller arasında olduğu, bundan böyle sadece pazar günleri değil, cumartesi günleri de sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.

Vatandaşlar İzmir'de pandeminin yayılmasının en büyük sebebinin Tunç Soyer olduğunu, Soyer'in yaptığı kalabalık toplantılarda maske ve mesafe kuralına uyulmadığını, AK Parti İzmir Kongresinde de salonda bulunanların maske ve mesafe kuralını ihlal ettiklerini ileri sürdürler.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Semt Pazarları 8 ve 15 Mayıs'ta Açılacak...

İzmir'de Koronaya 2 Doktor Daha...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın