Tunç Soyer Samanyolu TV'ye ve Zaman Gazetesine Destek Vermiş...

Seferihisar Belediye Başkanıyken, Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan ve İzmir'in kemikleşmiş CHP oyları ile seçilen Tunç Soyer'in adının her gün bir skandala İzmirliler'in büyük tepkisini alıyor. 

2009 yılında Seferihisar Belediye Başkanlığına aday olan Tunç Soyer yaptığı toplantılarda Fetöcüler'in oylarını da istemiş ve söylentilere göre Fetöcülerin oylarıyla Seferihisar Belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

15 Temmuz kalkışmasından sonra kapatılan Zaman Gazetesi ve Samanyolu Tv için 14 Aralık 2017'de twet atan Tunç Soyer twetinde "Zaman ve Samanyolu'na yapılan baskıları bütün kalbimle protesto ediyorum. Özgür Basın Susturulamaz" demişti.

Tunç Soyer'in Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlandığı dönemde yaptığı bir konuşmanın ortaya çıkan bir videosunda ise Soyer yaptığı konuşma da  "Gerçekten iyi ki varsınız ya. Sevgili arkdaşlar Seferihisar'dan başlayarak İzmir değişecek, Türkiye değişecek. Sizle beraber göreceksiniz bambaşka bir ülke Seferihisar'dan başlayarak kurulacak. Her kes görecek, sizlerin omuzlarından yükselen bir Türkiye'yi her kes görecek..." demişti.

Bu video da ülke gündemine bomba gibi düştü ve muhalifleri Tunç Soyer'in bu sözleriyle ne demek istediğini açıklamasını istediler. Bazı ulusal tv kanalları Seferihisar'dan servis edilen bu video üzerinden saatler süren programlar yaptı.

İzmirliler "İzmir'in adının her gün yeni bir skandalla anılmasından bıktık. Atatürk'ün izinden ayrılmayan İzmir'i kendi siyasi ihtiraslarına alet etmek isteyenlere bu fırsatı vermeyeceğiz" dediler.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Tunç Soyer Samanyolu TV'ye ve Zaman Gazetesine Destek Vermiş...

Kuşadası 4.4, Manisa Saruhanlı 5.5 İle Sallandı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın