sporun-kalbi-seferihisar-da-atacak
Seferihisar

Sporun Kalbi Seferihisar'da Atacak...

Seferihisar'daki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) bölümlerinin taşınması ile ilgili harekete geçen AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın'ın çabaları sonuç verdi. Gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında Seferihisar'a DEÜ Spor Bilimleri Enstitüsü'nün kurulacağını müjdeleyen Başkan Aydın, "Enstitünün kurulması ile birlikte Seferihisar'a gelen öğrenci sayısı 2 binin üstüne çıkacak ve bu durum esnafımıza da katkı sağlayacak" dedi.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun Tınaztepe kampüsüne taşınacağı ile ilgili yapılan açıklamalardan sonra harekete geçti. Üniversitenin Seferihisar'dan taşınacağı ile ilgili haberin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve AK Partili Milletvekilleri ile konuyu görüşen Başkan Aydın, Seferihisarlıları heyecanlandıracak bir "üniversite projesi"ni müjdeledi.

ÇALIŞMALARIMIZ SONUÇ VERDİ
Başkan Aydın, “Geçtiğimiz haftalarda Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun Seferihisar'da bulunan ‘Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Uluslararası Ticaret’  bölümlerinin, Buca Tınaztepe Kampüsü’ne taşıma kararı aldığını açıklamıştı. Üstüne deprem ve arkasından gelen Tsunami moralimizi bir hayli bozmuştu. DEÜ’nin Buca Tınaztepe Kampüsü’ne taşınma kararı aldığını açıklamasının ardından harekete geçtik.” dedi. 

Konu ile ilgili milletvekilleri ve üniversite yöneticileri ile görüşen Başkan Aydın, "Ekip arkadaşlarımızla birlikte ‘üniversiteyi ilçemizden kaybetmemek için ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Yüzlerce kişiyle irtibat kurduk. Akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerden oluşan gruplarla telefon görüşmelerimiz oldu. İzmir Milletvekillerimiz konuyla ilgilendiler. Hızlı bir şekilde bir dosya hazırlayıp yetkili birimlere ulaştırdık. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nükhet Hotar ve Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof.Dr.Metin Yaman ile görüşmelerimiz gerçekleşti. Seferihisar’ın beklenti ve önerilerini anlattık. Çabalarımız neticesinde nitelikli bir insan gücüne ve teknik altyapıya sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi, ilçemize spor bilimleri enstitüsü kurma kararı aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Enstitüsü'nü ilçemize kazandırmış olduk" dedi. 
 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

CHP JES araştırma komisyonu Orhanlıyı ziyaret etti.

Seferihisar'da Roman Vatandaşlar Hasır Sepet Üretiyor...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın