sigaciklilar-dan-tunc-soyer-e-lbgt-semsiyesi-isyani
Seferihisar

Sığacıklılar'dan Tunç Soyer'e LBGT Şemsiyesi İsyanı...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde Anıtlar Kurulundan izin almadan Sığacık Kale İçinde bulunan Şadırvan'ın üzerini bir ucube şeklinde kapatmış, bu da yetmiyormuş gibi süs ve sözde ikinci koruma olarak Lezbiyen Biseksüel Gay Transeksüel Derneği (LBGT)'nin renklerinden olan şemsiyeleri asmıştı.

Sığacık Şadırvan'ı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler yapılan üst kapatmanın Kale içinde ki Şadırvan'ın bulunduğu bölmede boğucu bir hava oluşturduğunu bu nedenlede Şadırvan'ın yanında oturup çay bile içemediklerini belirterek "Anıtlar kurulunun derhal bu üst kapatmayı ve özellikle LBGT'nin renklerinden oluşan ve görüntü kirliliği yaratan bu şemsiyeleri kaldırmasını istiyoruz. LBGT'nin renklerinin Sığacık ile, Şadırvan ile ne alakası var bir türlü çözemedik. Anıtlar Kurulu'nun konuya derhal el atarak Şadırvan'ı etrafında oturabilir duruma getirmesini istiyoruz" dediler.

Şadırvan etrafında üst kapamanın ucuz malzemeden baştan sağma biçimde yapılması nedeniyle boğucu bir hava oluştuğu, buna karşılık Şadırvan trafında ki esnafın gelen müşterilerinin rahat nefes alabilmesi için günün 16 saatinde vantilatör çalıştırdıkları buna rağmen müşterilerinin çay bile içmeden gittikleri belirlendi.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

AK Parti İlçe Başkanı Yüksek Okul İçin Devreye Girdi...

Sığacık'ta ki Tsunamiyi Dünya Bayrak Medya'dan İzledi....

0 Yorum

Habere Yorum Yazın