Sığacık'ta ki Tsunamiyi Dünya Bayrak Medya'dan İzledi....

Türkiye'de ilk kez İzmir'in Seferihisar İlçesi, Sığacık Mahallesinde meydana gelen tsunamiyi tüm dünya Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal'ın canlı yayınından izledi. Başka hiç bir yayın kuruluşu ve şahsın çekemediği tsunami görüntülerini başlangıcından sonuna kadar çekmeyi başaran Ayhan Köksal boğulma tehlikesi atlattı.

Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal saat 14.00 sıralarında bir arkadaşı ile buluşmak üzere Sığacık'a gitti. Sığacık Kale Kapısı önünden geçerken depremi farkeden Ayhan Köksal aracından inerek kısa bir canlı yayın yaptı ve depremi duyurduktan sonra Sığacık Polis Karakolunun önüne gelerek arabasını park etti. 

14.15 sıralarında Sığacık Körfezinde demirlemiş bulunan tekne ve yatların birbirine çarptığını gören Ayhan Köksal tekrar canlı yayına girerek limana doğru koşmaya başladı. Limandaki teknelerin görüş alanına girdiği sırada deniz sularının büyük bir hızla ve yükselerek geldiğini gören Köksal canlı yayınını kesmedi ve Polis Karakoluna doğru koşmaya başladı. Köksal arabasına binip, aracını çalıştırdı ancak yaklaşık 2 metre yüksekliğinde gelen sular, içinde Ayhan Köksal'ın bulunduğu otomobili sürüklemeye başladı. Arabada mahsur kalan Köksal aracının camından çıkarak boğulmaktan kurtuldu.

Deniz sularının yükselerek meydana getirdiği tsunaminin başlangıcından sonuna kadar canlı yayın yapan Ayhan Köksal "Ülkemizde meydana gelen ilk tsunamiyi başlangıcından sonuna kadar canlı yayında vermeyi başaran ilk ve tek medya kuruluşu olmanın gururunu taşıyoruz. Deprem ve tsunami haberinin duyulmasından sonra yayınlarını keserek deprem ve tsunami haberini veren hemen hemen tüm televizyonlar canlı yayınımızdan aldıkları görüntüleri verdiler. Ancak logomuzu kullanmadılar. Büyük bir tehlike atlattım ama bir ilki, tek olarak yayınlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Her kese geçmiş olsun. Tehlike henüz geçmiş değil. Tüm vatandaşlarımızı dikkatli ve hazırlıklı olmaya davet diyorum" dedi.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Sığacık'ta ki Tsunami Mağdurlarını Bu Kezde İZSU Faturaları Vurdu.

Kafkas Fiko 44 Yaşına Bastı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın