seferihisar-sulh-ceza-hakimligi-bir-ayda-9-karara-imza-atarak-rekor-kirdi
Seferihisar

Seferihisar Sulh Ceza Hakimliği Bir Ayda 9 Karara İmza Atarak Rekor Kırdı...

Türkiye genelinde 1 ay içerisinde 232 Erişimi Engelleme kararı verildiğini belirten Leeds Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz ulusal bir tv'de katıldığı programda son 1 ay içerisinde Türkiye'de 232 erişimi engelleme kararı verildiğini belirterek "Bu basına sansürden başka bir şey değildir" dedi.

Leeds Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Akdeniz 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkıındaki Kanunun yanlış uygulandığını belirterek "Basın yolu ile yayınlanan haberler için erişimi engellenme kararı verilemez. Bu haberler için tekzip kararı verilir. Ancak son bir ayda Türkiye'de ki Sulh Ceza Hakimlikleri 232 tane habere erişimi engelleme kararı vermiştir. Bu erişimi engelleme değil basın özgürlüğünü kısıtlamadır. Bu kararların derhal düzeltilmesi gerekir" dedi.

Verilen 232 erişimi engelleme kararının 9 tanesine imza atan ve Bayrak Medya'da ki 9 haber için erişimin engellenmesi kararı verdiği belirlenen Seferihisar Sulh Ceza Hakimliğinin son bir ayda en fazla erişimi engelleme kararı vererek bir rekora imza attığı da belirlendi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

AK Partili Aydın'dan Sürekli Ve Cingöz’e Teşekkür...

Sanayi Esnafının Sorunlarını Dinledi...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın