samsun-da-ozel-hastanelerde-pandemi-hastanesi-oldu
Sağlık

Samsun'da Özel Hastanelerde Pandemi Hastanesi Oldu...

Samsun'da ki pandemi yayılmasının önüne geçemeyen Sağlık Bakanlığı 27 Kasım 2020 günü Samsun Valiliğine gönderdiği bir talimat ile kentteki özel hastanelerin yatak kapasitesinin yüzde 60'ına Covit-19 tedavisi gören hastaların yatırılacağını bildirdi.

Özel Hastanelerde yüksek meblağlar ödeyerek korona salgınından korunarak tedavi gören hastalar ve hasta sahipleri Sağlık Bakanlığının bu kararına büyük tepki gösterirken İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada "Kentimizde bulaş en üst seviyeye çıkmıştır. Bu durumda koronalı hastalarımızın tedavisinde özel hastanelerden yararlanılacaktır. Sağlık Bakanlığının talimatı üzerine koronalı hastaların özel hastanelerde ayrılan özel bölümlerde tedavilerine başlanmıştır" denildi.

Özel hastane sahipleri ise Sağlık Bakanlığının talimatı üzerine hastanelerinin en az bir katını pandemi bölümü yaptıklarını belirterek "Pandemili hasta kabul etmeye başlamamız bizleri güç duruma düşürdü. Korona hastası olmadığı için hastanelerimizi tercih ederek tedavi olan çok sayıda kişi, hastanelerimize koronalı hasta kabul etmemiz üzerine tedavilerini yarıda keserek hastanelerimizi terk etti." dediler.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İzmir'de Koronaya 2 Doktor Daha...

Hastane Değil Lüks Otel Hizmeti Veriyoruz....

0 Yorum

Habere Yorum Yazın