Küçük Esnafa Destek Verilmesi Şart...

Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Recep Çiftdal "Pazar da bile durum çok kötü. Pandemi nedeniyle pazar haftanın üç günü kuruluyor. Bu da alış verişin azalmasına neden oluyor" dedi.

Anavatan Parisi Seferihisar İlçe Başkanı Recep Çiftdal giyim pazarı olarak bilinen ve Çarşamba günleri kurulan giyim ve tuhafiye pazarının yeniden gıda pazarı ile birleştirilmesi gerektiğini belirterek "Çarşamba günleri kurulan giyim ve tuhafiye pazarına hemen hemen hiç kimse gelmiyor. Vatandaş alış verişini mağazalardan yapıyor, bu nedenle de giyim ve tuhafiye pazarına gelen esnaf siftah bile yapamadan tezgahını topluyor. En azından gıda pazarına gelenlerin sayısı yüksek, gelenler giyim tezgahlarını da görür ve kesinlikle alış veriş yapar. Bu nedenle eski sisteme geçilmeli ve pazarlar birleştirilmeli" dedi.

Esnafa acilen maddi destek verilmesi gerektiğini de belirten Anavatan Partisi Seferihisar  İlçe Başkanı Recep Çiftdal "Esnafın borçlarının ertelenmesinin çözüm olmadığını daha öncede söylemiştim. Üç aylık kira, elektrik, su, sgk, vergi borçlarımız birikti. Normal hayata döndük ama vatandaş parası olmadığı için kısıtlı harcama yapıyor. Piyasada para yok. Bu nedenle Devlet esnafın borçlarını ertelemek yerine esnafa nakit olarak para yardımı yapmalıdır. Aksi takdirde çok sayıda esnaf dükkanlarını kapatmak zorunda kalacaktır. Bu da ekonominin batışına sebep olacaktır." şeklinde konuştu.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Patlıcan Patlıcan Olalı Böyle Fiyat Görmedi...

Kadın Kolları Değil, Kadın Politikaları...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın