kavurmaci-baskan-isci-maaslarini-odeyemiyor
İZMİR

Kavurmacı Başkan İşçi Maaşlarını Ödeyemiyor...

İzmir Büyükşehir Belediyesini ekonomik açıdan batırmak için elinden geleni ardına koymayan, son olarak da eşi Neptün Soyer tarafından kurulan Ardahan Üretici Kadınlar Kooperatifi ile yine Neptün Soyer'in Genel Başkanlığını yaptığı Köy-Koop'tan 22 ton olmak üzere toplam 44 ton kavurma alan ve parasını peşin ödeyen Tunç Soyer'in işçi maaşlarını ödeyemediği iddia edildi.

8 Aydır toplu sözleşmeden kaynaklanan sosyal haklarının da ödenmediğini ileri süren İzmir Büyükşehir Belediyesi işçileri bu ay maaşlarının ödenmediğini de söylediler. İşçiler "44 ton kavurma alındı bir kilo kavurma görmedik. Sorduğumuzda dağıutıldığını söylüyorlar. İşçilerine maaş ve sosyal haklarından kaynaklanan alacaklarını ödemeyen bir belediyenin 44 ton kavurma alması hangi akla mantığa sığar. Büyükşehir Belediyesi hesaplarının derhal el konulmasını,  kontrol altına alınmasını ve incelenmesini istiyoruz" dediler.

Öte yandan 650 Metro işçisinin toplu sözleşmelerinin imzalanmaması nedeniyle greve gittikleri de alınan haberler arasında.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in Tunç Soyer'den devraldığı maaş borçlarının tamamını ödediği, Seferihisar Belediyesinin işçiye tek kuruş maaş borcu kalmadığı, "maaş alamayız" diye Tunç Soyer'in peşinden kadrolarını Büyükşehir Belediyesine aldıran işçilerin ise tekrar Seferihisar Belediyesine dönüş yapmaya çalıştıkları da öğrenildi. 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Kavurmacı Başkan İşçi Maaşlarını Ödeyemiyor...

Tunç Soyer'den İzmirlilere Pandemi Kazığı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın