izmir-valisi-evinde-karantinaya-alindi
Sağlık

İzmir Valisi Evinde Karantinaya Alındı...

İzmir'e atandığı günden beri sürekli olarak vatandaşlarla iç içe olan ve vatandaşların sorununa çözüm bulmaya çalışan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sosyal medya hesaplarından korona testinin pozitif çıktığını ve kendisini evinde karantinaya aldığını açıkladı. Köşger genel sağlık durumunun son derece iyi olduğunu da belirtti.

Pandemi tedbirlerine harfiyen uymayı prensip haline getirmiş olan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşker'in maskesiz sokağa çıkmadığı ve sosyal mesafe ile hijyene son derece itina gösterdiği belirlenirken, Vali Köşger'in korona testinin pozitif çıkması vatandaşlar arasında hayretle karşılandı.

VALİ KÖŞGER KİMDİR?

10 Haziran 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İzmir Valisi olarak atanan Yavuz Selim Köşger, 1964 Konya doğumludur.

1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirmiştir. Ardından 1990 yılında Kırşehir Kaymakam Adaylığı, Doğankent,  Kemaliye  ve Şarkikaraağaç  kaymakamlıkları, Artvin Vali Yardımcılığı görevlerinin ardından Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü (2010-2013) görevlerini yürüttükten sonra Paris'te 5 aylık bir dil eğitimi aldı ve Fransız İdari Sistemi alanında incelemelerde bulundu. Bakanlar Kurulunun 2013/4699 sayılı vali atamaları hakkındaki kararının 9 Mayıs 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmasıyla Sinop valiliğine atandı. 19 Şubat 2015 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan 2015/7295 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Bingöl Valiliğine atandı.

21 Haziran 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Aydın Valiliğine atandı.

0 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile de İzmir Valisi olarak atandı. Vali Köşger evli ve dört çocuk babasıdır.

İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger'e geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İzmir'de Koronaya 2 Doktor Daha...

Hastane Değil Lüks Otel Hizmeti Veriyoruz....

0 Yorum

Habere Yorum Yazın