izmir-beyaza-burundu
İZMİR

İzmir Beyaza Büründü...

Yurdun dört bir yanını beyaza boyayan kar yağışından İzmir'de nasibini alırken, kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler kaza yaptı. Sabuncubeli geçidinde kayan araçlar nedeniyle trafik zaman zaman kapandı.

Kar Bornova'da kendini hissetirdi. Hava sıcaklığının -1 dereceye kadar düşmesi yollarda dona neden olurken kar yağışı nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı kazalar meydana geldi.

Bornovalılar, Bornova'nın beyaza bürünmesiyle sokağaçıkarak kar topu oynadılar, kardan adam yaptılar. İzmirliler kar yağışının barajlardaki su seviyesini yükselteceğini belirterek büyük sevinç yaşadılar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kar yağışına hazırlıksız yakalandı ve yollarda meydana gelen kazaların önüne geçemedi. Vatandaşlar meteorolojinin sık sık uyarı yapmasına rağmen Büyükşehir Belediyesinin tedbir almamasına büyük tepki gösterdiler. Karayolları ise sık sık kapanan Sabuncubeli Geçidini trafiğe açmak için büyük çaba sarfettiler.

Çocukların kar sevinci ise bir başka oldu. İlk defa kar gören çocuklar yasakları dinlemeyerek evlerinin önüne çıktı ve kar topu oynayıp, kardan adam yaptı.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Çeşme'yi Hortum, Urla'yı Dolu Vurdu...

Vekil Dağ Bu Sefer Kız Verdi...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın