irfan-kozan-yine-12-den-vurdu
Seferihisar

İrfan Kozan Yine 12'den Vurdu...

Bayrak Medya'da yaptığıD Yetkililerinin bile "Bir insanın hiç bir teknolojiyi kullanmadan Depren ve Selleri bilmesi akıl alacak şey değil" dediği Seferihisar'ın ünlü balıkçısı İrfan Kozan 22.06.2020 Pazartesi günü Ayhan Köksal ile yaptığı görüşmede "Çok büyük doğal afetler olacak. Güneş ışıları son 30 yıldır hiç bu kadar parlamamıştı" demişti.

İrfan Kozan'ın bu açıklamasının ertesi günü sabah saat 08.54 de Çankırı'nın Çerkeş ilçesi 4.8 ile sallanmış, sağanak halinde yağan yağmurlar da İzmir ve İstanbul başta olmak üzere çok sayıda ilimizde sel felaketine neden olmuştu.

Bu sabah saat 10.00 sularında Ayhan Köksal'ı arayarak "Beklediğim deprem bu değil. 7 şiddetinin üzerinde deprem olacak. Sel olan bölgelerde de yağış devam edecek, sellerin boyutu büyüyecek" dedi.

Yaklaşık 4 saat önce Meksika'da deprem olduğunu belirten ajanslar "Meksika’nın güneyindeki Oaxaca eyaletinde 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar merkeziyse depremin büyüklüğünü 7,7 olarak açıkladı." dediler.

Meksika Ulusal Deprem Bilimi Enstitüsü, güney eyaleti Oaxaca'da 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Ülkenin merkez eyaletlerini de etkilediği kaydedilen depremde, ilk belirlemelere göre can kaybı olmadı.

Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin  merkez üssünün, Oaxaca’ya bağlı Coyul kentinin 9 kilometre batısı olduğu belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD), Twitter hesabından yapılan paylaşımda, depremin 7,5 büyüklüğünde olduğu ve bölge için tsunaminin değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, "Meksika’nın Oaxaca bölgesinde ilk belirlemelere göre 7,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bölge için tsunami değerlendirmesi devam ediyor" ifadeleri yer aldı.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Bakan Pakdemirli "Ekmeksiz'i Araştırın" Dedi, Tunç Soyer'in Paçaları Tutuştu...

Sığacık'ın Örnek Lokantası...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın