imar-barisindan-faydalanip-akarca-sahilini-talan-ettiler
Seferihisar

İmar Barışından Faydalanıp Akarca Sahilini Talan Ettiler...

Akarca'da imar barışından yararlanan bazı arsa sahiplerinin 3621 Sayılı Kıyı Kanunu ihlal ederek arsalarına denizden 30 metre uzaklıkta villa yaptıkları, hatta bahçelerinin duvarlarını denizden 15 metre uzaklığa kadar indirdikleri belirlendi.

Akarca'da balıkçı barınağı yapılması kararlaştırılan bölgede imar barışından sonra çok sayıda inşaatın başladığı belirlendi. Özellikle villa tipi bina inşaatlarının 3621 sayılı Kıyı Kanununa muhalefet ettği, sahil şeridinden asgari 100 metre uzaklıkta yapılması gereken inşaatlarını sahil şeridine 30 metre uzaklıkta yaptıkları gözlendi

Akarca sahilinin imar barışı bahane edilerek yapmalandığını belirten vatandaşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu inşaatlara derhal müdahale ederek 3621 sayılı Kıyı Kanununa aykırı olarak yapılanların yıkılmasını istediler. Vatandaşlar "Yapılan bu yağmanın, talanın derhal önüne geçilmelidir. Denize 15 metre uzaklıkta bahçe duvarları yapılmaktadır. Bu da bina ile sahil arasında sadece yol olması demektir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu binalara derhal müdahale etmesini istiyoruz. Sahilimizin talan edilmesine göz yummayacağız" dediler. 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Hasan Yavaş Hakka Yürüdü...

Polis Yasağı Çiğneyenlere Göz Açtırmadı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın