hastane-degil-luks-otel-hizmeti-veriyoruz
Sağlık

Hastane Değil Lüks Otel Hizmeti Veriyoruz....

Korona salgınının had safhaya çıkması ve özel hastane kapasitelerinin yüzde 60 pandemi hastanesi olarak kullanılmaya başlayan Büyük Anadolu Hastanesi Samsun Şubeleri, hastalarından yatak başına "Otelcilik Hizmeti" adı altında 500 TL alıyor.

Bayrak Medya Yönetim Kurulu Önursal Başkanı Ayhan Köksal Aldığı bir ihbarı değerlendirerek Samsun Büyük Anadolu Hastanesi şubelerini araştırmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı her konuşmada özel hastanelere yatan hastaların özel yatakta yatması halinde büyük rakamlar ödememelerini bu tür işlem yapan hastaneleri şikayet etmelerini söylemesine rağmen Büyük Anadolu Hastanesi Samsun Şubelerinin özel oda ve yataklar için gecelik 500 TL. fark ücreti aldığı saptandı. 

Ayhan Köksal yaptığı araştırmada İç Hastalıkları Servisinde yatan bir hastanın evraklarını ele geçirdi. Köksal'ın ele geçirdiği ilk evrakta hastanenin yatak ücretinin 35 lira 64 kuruş olduğunuSağlık Bakanlığı ile yaptığı sözleşme gereği ücretin % 300 fazlasını alabileceğini belirterek, 106 lira 92 kuruş ücret alındığının gösterildiği, hasta yakınlarının tüm ısrarına rağmen "Doktor çok yoğun, hazırlayamadı" bahenesiyle epikriz raporunun ve ayrıntılı faturanın verlmediği belirlendi.

Hasta sahipleri hastalarını Büyük Anadolu Hastanesi Yeni Hastane Şubesine yatırırken covit-19 virüsü taşıyan hastaların hastaneye alınmayacağını, alındığı takdirde hiç bir ücret talep edilmeksizin hastanın taburcu edileceğine söz verdikleri ve hatta bazı yatış sözleşmelerinde buna yer verdiklerini belirterek "Hastanenin şu anda % 60'ı korona hastası. Hastamızın ve bizlerin nereden nasıl virüs kapacağımız belli değil. Hakkımızı Adalet önünde arayacağız" dediler.

KÖKSAL "BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM"...

Annesinin de tedavi gördüğü Büyük Anadolu Hastanesi Yeni Hastane şubesinde Sağlık Bakanlığının talimatlarına rağmen yolsuzluk yapıldığını belirten Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal şunları söyledi;

"Öncelikle hastanede alınan yatak ücreti akıllara durgunluk veren, 7 yıldızlı otel ücretiyle eş seviyede bir rakam. Hastane yetkililerinden Dilek Hanım ile görüşmemde Dilek hanım 'Biz 500 lirayı yatak ücreti olarak almıyoruz. Verdiğimiz otelcilik hizmetinin ücretini alıyoruz. Mesela hastanızın yattığı odada televizyon var. Bu otelcilik hizmetine giriyor. Aldığımız ücret bu tür hizmetler içindir' dedi. İnanın kahkaha atmamak için kendimi zor tuttum. Benim hastam can çekişiyor, hastane yetkilisi odasına koydukları televizyondan otelcilik ücreti aldıklarını söylüyorlar. Bu komedinin de ötesindedir." dedi.

Köksal Devletin ödediği tedavi ücretinin yünde 300 kadarının hasta sahiplerinden alındığını belirten Köksal "Bu işin peşini bırakmayacağım. İlgili makamlara konuyu iletiyorum" dedi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İzmir'de Koronaya 2 Doktor Daha...

Hastane Değil Lüks Otel Hizmeti Veriyoruz....

0 Yorum

Habere Yorum Yazın