gdz-edas-bu-direklerin-vatandasin-ustune-yikilmasini-mi-bekliyor
Seferihisar

GDZ EDAŞ Bu Direklerin Vatandaşın Üstüne Yıkılmasını mı Bekliyor?

Son 3 aydır neredeyse hemen hemen her pazar günü "Planlı Bakım Çalışması" adı altında Seferihisar'ın elektriğinin kesilmesine tepkiler büyürken vatandaşlar  "GDZ EDAŞ Bakım çalışması yapıyoruz diyerek her pazar günü elektiriklerimizi asgari 5 saat kesiyor. Pandemi yasakları nedeniyle sokağa çıkamadığımız pazar günleri ısınmadan, temizliğe kadar büyük sorunlar yaşıyoruz" dediler.

İlçenin bir çok yerinde yıkılmak üzere olan en az 30 yıllık elektrik direğinin bulunduğunu, bu direklerin her an yıkılarak büyük tehlikeler yaratacağını belirten vatandaşlar ise "Özellikle Halk Eğitim Müdürlüğü yanındaki beton elektrik direği kısım kısım yıkılmaktadır. Defalarca durumu GDZ EDAŞ'a bildirmemize rağmen ne direk yıkıldı, ne de bir önlem alındı. İlle de bir felaket yaşamamız mı gerekiyor? GDZ EDAŞ o zaman mı çalışmaya başlayacak" dediler.

28.03.2021 Pazar günü de saat 07.00 ile 12.00 arasında elektrikler kesildi. Bayrak Medya Yönetim Kurulu Başkanı 186 Elektrik Arıza Servisini arayarak elektrik kesintisi ile ilgili bilgi almak istedi. Müşteri Temsilcisi "Bize sadece planlı bakım çalışması olduğu bildirildi" yanıtını alınca Köksal GDZ EDAŞ'a ait tüm şantiye, garaj ve Müdürlük binasına gitti. Garaj ve Arıza İstasyonunda sadece bekçilerin olduğunu tespit etti.

Ayhan Köksal daha sonra trafoları gezdi. Tüm trafoların kapılarının kilitli olduğunu ve her hangi bir bakım çalışmasının yapılmadığını tespit ederek durumu AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın'a bildirerek sorunun çözülmesi için yardım istedi. Ancak GDZ EDAŞ Yetkilileri İlçe Başkanı Ahmet Aydın'a Sığacık Kavşağındaki Migrosun hemen yanındaki trafonun içinde çalışma yaptıklarını söylediler. Köksal evinin karşısındaki trafoya gitti ama trafonun kapısı kilitli idi. Defalarca kapıyı çalmasına rağmen kapı açılmadı. Yani trafoda her hangi bir çalışma olmadığını tespit etti.

Bunun bir bakım çalışması değil de elektrik kısıtlaması olduğunu belirten Köksal "Hafta sonu, hafta içi  çalışan kadınlarımız evlerinde temizlik yapıp çamaşır yıkıyorlar. Elektrikleri kesik olduğu için ne çamaşır yıkayabiliyorlar ne de temizlik yapabiliyorlar. Bu adeta Seferihisarlı kadınlara verilen bir ceza gibi görülüyor. Konuyu ilimizin en yüksek makamına kadar taşıyacağız. Gerekirse Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Tüm Parti ilçe başkanlarını bu konuyu çözmek için elele vermeye davet ediyoruz" dedi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İki Eski Gazeteci 42 Yıl Sonra Tesadüfen Dürümcü Mehmet'te Buluştular...

Belediye Temizlik ve Yardım Ekipleri Bayramda da Görevlerinin Başında...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın