dolandiricilari-bayrak-medya-yakalatti
İZMİR

Dolandırıcıları Bayrak Medya Yakalattı...

Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal tesadüfen ele geçirdiği bir arsa satış sözleşmesinden şüphelendi ve sözleşmeyi araştırmaya başladı. Sözleşmenin mağduru Durgut Ç. ile iletişim kuran Köksal Ali B. ve Babası Mehmet B. ile Sezai H. nin 85 yaşında ki Durgut Ç. nin arsasını alma bahanesiyle dolandıracağını ortaya çıkarttı. 

Ali B. Babası Mehmet B. ve Sezai H. arsanın satışı için Durgut Ç.'ye ile hiç bir resmi niteliği olmayan bir satış sözleşmesi imzalattırdılar. Sözleşme gereği Ali B. ve Durgut Ç. 30 Haziran Salı günü Bergama tapu dairesine giderek tapu devrini yapacaklar, tapu devrinden sonra da bankaya giderek Durgut Ç. nin parasını ödeyeceklerdi. Satış için Durgut Ç. nin istediği 10 bin lira kaporayı 2 bin liralık ödemelerle tamamlanmasından şüphelenen Ayhan Köksal Ali B. yi aradı. Durgut Ç. nin akrabası olduğunu ve sattığı arsaya ödeyecekleri 1.500.000.- TL. nin nasıl ödneceğini sordu. Köksal, "Para bankada hazır" diyen Ali. B.'den paranın bankada olduğuna dair dekont istedi. Bunun üzerine Ali D. telefonu babası Mehmet. D. ye verdi. Mehmet D., Köksal'a "Bizim parayı nasıl ödeyeceğimizden sana ne. Biz Durgut Ç. ile sözleşme imzaladık. 10 bin lirada kapora verdik. Sen kimsin ki işi karıştırıyorsun" dedi. Köksal'da "Tapu devredilmeden önce parayı Durgut Ç. adına bankaya bloke eder, dekontu da bize getirirseniz satış yapılır. Aksi takdirde biz arsayı satmıyoruz" dedi. 

Bunun üzerine "Biz sözleşmede yazıldığı gibi ödeme yapacağız. Sizinle işimiz olmaz bizim muhatabımız Durgut Ç." dedi. Köksal arsanın satışından vaz geçtiklerini ve kaporalarını iade edeceklerini söylemesi üzerine ise Mehmet B. "O arsa sözleşmede yazılan şartlara uyularak bize verilecek. Yoksa hepinizin kafasına sıkarım" dedi.

Köksal polis ile irtibata geçerek durumu anlattı. Durgut Ç. Ali B., Mehmet B. ve Sezai H. den şikayetçi oldu. Köksal şahısları tekrar arayarak "Hakkınızda Durgut Ç. davacı oldu. Karakola gelin oturup konuşalım. Hem de kaporanızı iade edelim." dedi. Karakola gelen Ali B. ve Babası Mehmet B. polis tarafından göz altına alındı. 

Durgut Ç. 1.5 milyon liralık arsasını kurtardığı için Ayhan Köksal'a teşekkür etti.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Tunç Soyer Samanyolu TV'ye ve Zaman Gazetesine Destek Vermiş...

Kuşadası 4.4, Manisa Saruhanlı 5.5 İle Sallandı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın