Deprem'den Sonra Selde İzmir'i Vurdu...

Seçildiği günden bu yana bir çok medya kuruluşunun park-bahçe yerine alt yapı yapması konusunda uyardığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e vatandaşlar "Her yağmur sonrası İzmir'de yaşanan felaketi Varyant'ta ki köşkünden mi seyrediyorsun" diye sordu.

Önceki gün yağan yağmurla gelen selin izlerinin yeni yeni gün yüzüne çıktığını belirten vatandaşlar çok sayıda arabanın sel sularına kapılarak zarar gördüğünü, birçok ev ve işyerini su bastığını, bir çok kişinin sel sularına kapılarak ölümle burun buruna geldiğini belirterek "Her yağmur sonrası İzmir'i sel basıyor. Tüm uyarılarımıza rağmen Büyükşehir Belediyesi yağmurlama sistemini yapmıyor. Park ve bahçelere harcanan paralar alt yapıya harcanmazsa yapılan süslemelerde her yağmurda sulara kapılıp gitmeye devam edecek. Bir an önce yağmurlama sisteminin yapılmasını istiyoruz" dediler.

"DEFALARCA UYARDIK"

Bayrak Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Köksal Tunç Soyeri yağmurlama ve alt yapı konusunda defalarca uyardıklarını belirterek "Defalarca parkları süsleyeceğine yağmurlama sistemi ve alt yapı yapması için Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i uyardık. Ancak Soyer bu konuda dediğim dedik diyerek bizleri ve vatandaşı dinlemedi. Yağan her yağmur sonrası İzmir'i sel basıyor ve milyonlarca lira hasar meydana geliyor. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı park ve bahçe süslemeleri de bu yağmurlarla sulara kapılıp gidiyor. İzmir'in yağmurlama ve alt yapı sorunu bir an önce halledilmelidir" dedi.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Çeşme'yi Hortum, Urla'yı Dolu Vurdu...

Vekil Dağ Bu Sefer Kız Verdi...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın