Çocuklarının Servis Sorununu Halletmek İçin Bakandan Yardım İstediler....

Seferihisar'da yaklaşık 3 yıldır devam eden Gödence ve Çamtepe Köylerinin ilkokula giden öğrencilerinin servis sorunu Milli Eğitim Bakanlaığının verdiği servis ücretinin yetersiz olması nedeniyle çözümlenemediği belirlendi.

Öğrenci velileri, Büyükşehir Belediyesi otobüsünün sabah saat 07.00 de köyden kalktığını belirterek "Çocuklarımız saat 09.00 da derse giriyor. 07.30 da okulda oluyorlar ve bir buçuk saat okulda bekliyorlar. Aynı rezaleti akşam ders çıkışında da yaşıyorlar. Otobüs saat 18.00 de geliyor, çocuklarımız dersten saat 15.00 de çıkıyorlar. Yani 3 saatte çıkışta otobüs beklemek zorunda kalıyorlar. Ayrıca otobüs koltukları büyük olduğu için ilkokul çocuklarımız en ufak bir frende koltuktan düşüyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı servis ücreti olarak 248 lira veriyor. Bu hemen hemen servis firmalarının istediği rakamın yarısı. Hal böyle olunca da hiçbir servis firması ihaleye girmiyor. Zaten Seferihisar'da bu işi yapabilecek bir tane servis firması var. Bakanlığın verdiği servis ücretine en az 240 lira daha eklemesi lazım. Öğrenci velisi olarak bu parayı bizim ödememize de izin vermiyorlar. Bu işe Milli Eğitim Bakanlığının bizzat el atması gerekiyor. Aksi takdirde çocuklarımızın servis işi hallolmaz." dediler. 

Çamtepe Köyü Muhtartı Ali Dikmen ise Çocuklarımız aylardır perişan. Okula gidemiyorlar. Milli Eğitim bu senede ihale yapamadı. Bu durum yıllardır sürüyor. Her sene aynı sıkıntıları çekiyoruz. Sağolsun İsmail Başkandan servis istedik, iki aylığına bize servis verdi. Ancak şu anda hava şartları nedeniyle köy yolları aşırı bozuk olduğundan şoförler köylere çıkmak istemiyorlar. Buna Milli Eğitimin biran önce çözüm bulması lazım. Şu ufacık çocuğu belediye ile ESHOT ilenasıl gönderebilirim. Birinci sınıf öğrencisi bunlar. Her gün anası babası yanında gidemez. Buna Milli Eğitimin bir an önce çözüm bulması lazım. Devlet büyüklerimizden bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz. 3 köyün çocukları cahil mi kalsın? Bizim suçumuız dağköyünde yaşamak mı?" dedi.

Gödence Köyü Muhtarı Ali Çetin ise "Çocuklarımız 3günden beri okula gidemiyor. Seferihisar Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin'den 2 haftalığına rica etmiştik, sağolsun 2 aydır çocuklarımızı getirip götürüyordu. Ancak sigorta ve hava şartları nedeniyle taşıma yapamayacağını söyledi. Servis için ihale yapılıyor ama servisçiler ihaleyi almıyor. Fiyat çok düşük olduğu için talep olmadı. Çocuklarımız mağdur durumda. Okula gidemiyorlar. Devlet Büyüklerimize buradan sesleniyoruz  Bu duruma acil bir çözüm bulunması gerekiyor. Yoksa çocuklarımız okula gidemeyecek" dedi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Ahmet Aydın "Yeni Yılınızı En İçten Dileklerimle Kutluyorum...

Trafik Cezaları İkinci El Araba Fiyatlarını Yakaladı...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın