cesme-yi-hortum-urla-yi-dolu-vurdu
İZMİR

Çeşme'yi Hortum, Urla'yı Dolu Vurdu...

Çeşme'yi hortum, Urla'yı da ceviz büyüklüğünde yağan dolu vurdu. Lodos bazı yerleşim bölgelerinde çatıları uçururken, Çeşme'de meydana gelen hortumda 15 kişi yaralandı, çok sayıda araç pert oldu.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran hortumun Alaçatı Port'ta ortaya çıktığını belirterek "15 vatandaşımız yaralanarak Çeşme Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. On araç kullanılmaz duruma geldi." dedi.

Hortumun Alaçatı Port tarafında büyük hasarlara neden olduğunu aktaran Çeşme Belediye Başkanı Oran, ilk belirlemelere göre, 4 teknenin battığını, 10 otomobilin hasar gördüğünü söyledi. Hortumun Büyük Sanayi mevkiini de etkileyerek çatıları uçurduğunu söyledi.

Bu bölgede hayvan damları bulunduğunu belirten Oran, “Ne yazık bazı küçükbaş hayvanlar telef oldu. Bir damın altında ise çok sayıda hayvan kaldı. Ekiplerimiz onları kurtarmaya çalışıyor” dedi.

Öte yandan Urla'da yağan ceviz büyüklüğünde ki dolunun çok sayıda aracın kaportasında hasar meydana getirdiği, camlarını kırdığı, bazı binalara hasar verdiği öğrenildi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İşte İzmir'i Kırmızıya Boyayan Adamlardan Biri...

CHP'li Beko, 'hileli' ÇED iznini Meclis gündemine taşıdı

0 Yorum

Habere Yorum Yazın