Bu Çile Bitiyor ve Ekmeksiz Plajı Açılıyor...

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ekmeksiz Plajı mücadelesini halk kazandı, Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü Ekmeksiz Plajının açılması için hazırlıklara başladı. Ekmeksiz Plajına arabaların girememesi için Bakanlığın talimatı üzerine giriş kapısı önüne Seferihisar Belediyesi tarafından dökülen kum yine belediye tarafından kaldırıldı. Ekmeksiz Plajı giriş kapısının Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün cevabi yazısı gelir gelmez açılacağı öğrenildi. 

Yediden yetmişe her kesin tepkisini alan kapatma kararı verdiğimiz mücadele sonunda iptal edildi ve plajın kısa sürede açılacağı belirtildi. Plaja girmekte güçlük çeken çocuklar "Tellerin üzerinden büyük bir tehlikeyi göze alarak geçerek plaja giriyoruz. Büyüklerimizin plaj kapısını bir an önce açmasını istiyoruz" dediler.

Sabah yol üzerinde bulunan kum nedeniyle tel çiti aşarak plaja kolayca girenler, akşam üzeri Seferihisar Belediyesinin döktüğü kumu kaldırması üzerine plajdan güçlükle çıktılar. Özellikle kadınlar tel çitin üzerinden yaklaşık 1 metrelik yükseklikten atlayarak plajdan çıkmakta zorlandılar ve tehlikeli anlar yaşadılar.

Seferihisar'a yerli turist olarak gelenn bayanlar her yıl aynı olayı yaşamaktan bıktıklarını söylediler. Seferihisar'ı turizm açısından da vuran Ekmeksiz Plajı sorununun çözümlenmesi büyük sevinç yarattı. Plajın bazı kişiler tarafından Hidden By Şirketine peşkeş çekilmesine alkış tutanlar ise hüsrana uğradılar.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Başta olmak üzere imza kapanyası için verilen dilekçeye imza atan ve mücadeleden bir an olsun vaz geçmeyen İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Saadet Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Ramazan Çakır, Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Recep Çiftdal, Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tungay Şimşekkan, Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege, Engelliler Meclisi Başkanı Uğur Alparslan, Engelliler Meclisi başkan Yardımcısı Adnan Çetin, Üretici Kadınlar Derneği Başkanı Asude Aşkın, Roman Kültür Derneği Başkanı Hikmet Ersoy, Gazettege İmtiyaz Sahibi Cemrecan Tutar, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mahmut Karadaş ve Gazeteci Ayhan Köksal gelecek sene bu sorunun tekrar yaşanmaması için çalışmalarını sürdüreceklerini söylediler.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Bakan Pakdemirli Bayrak Medya'nın Davetini Kabul Etti...

Seferihisar Bizim Evimiz...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın