Böyle Sahtekarlık Görülmedi Ama Bize Yutturamadılar...

            

Verdiğimiz uzun mücadelesonrası kapısında ki tel örgüler ve kilt sökülerek açılan Ekmeksiz Plajında Bayrak Medya'da dahil az daha büyük bir tezgaha geliyorduk.

Bayrak Medya Yayın Yönetim Kurulu Onursan Başkanı Ayhan Köksal halkın hizmetine açılan Ekmeksiz Plajına inince şoke oldu. Belediyenin çöp konteynırı dolmuş, etrafına ise yığınla çöp atılmıştı. Ayhan Köksal vatandaşın plajı kirlettiğini, çöplerini çöp kutusu içine atacağına etrafına attığını görüntüledi. Ayhan Köksal plaja gelenlerin çöplerini yola attıklarını söyledi.

15-20 vatandaşın bir kaç saat içinde bu kadar çöp yapamayacağını düşünen Ayhan Köksal videodaki çöpleri incelemeye başladı. İlk görüntüde çöpün kenarına tabak içerisinde konulan kereviz dolması olduğunu tespit etti. Köksal çekimlerde ki çöpü incelemeye devam etti ve çöp konteynırının önünde bir sırt çantasının ve iki eski ayakkabı tekinin bulunduğunu saptadı. 

Çekimlerde vatandaşı suçlayan Ayhan Köksal "Her şey aklıma gelirdi de bunu aklımın ucundan bile geçirmezdim. Plajın 'Vatandaş Plajı Pis Kullanıyor' diye yeniden kapattırmak için böyle bir tezgah kurmak kimin aklına gelir. Allahtan zamanında fark ettikte bir sahtekarlığın daha önüne geçtik. Görüntüleri Tarım ve Ormancılık Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye gönderiyorum. Yapılan sahtekarlığıda anlatıyorum. Seferihisar halkının plajına sahip çıkacağından hiç kuşkum yok" dedi.

Ayhan Köksal çöp konteynırı yanındaki çekimini tamamladıktan sonra çekim yaparak plaja doğru indi. Bu arada bir vatandaşın ikazı üzerine taşlar üzerine atılmış bir maskeyi görüntüledi. Köksal görüntüleri dikkatlice incelediğinde maskenin hiç kullanılmadığını saptadı ve "Hangi salak bu tezgahı yapmaya çalıştıysa taşların üzerine kullanılmış maske yerine hiç kullanılmamış maskeyi koymuş. Allah var ben de ilk önce yuttum ama 15-20 kişinin bulunduğu plajda vatandaşın bu kadar çöp çıkartacağı kafama takıldı. Bu çirkini hazırlayanların geri zekalı olduklarından hiç kuşkum yok" dedi.

Ayhan Köksal video üzerinde ki incelemelerini sürdürürken Hidden Bay çalışanlarının "Bu gün mangal yaptılar. Bu şekilde bırakıp gittiler" iddalarını da aynı mangalın 4 gün önce yaptığımız çekimlerde plaj halka kapalı iken de aynı şekilde, aynı yerde olduğunu saptadık.

Bira kutularının da hepsinin aynı marka olması ve otel müşterilerine satılan kaliteli bir bira markası olduğu gözden kaçmadı. 

Ayhan Köksal "Ancak bazı yerlerde vatandaşın bu gün bıraktığı çöpler var. Fakat sergilenen bu senaryo da bu çöpler devede kulak. Olmasa daha iyi olurdu. Vatandaşlarımızdan  tek bir kibrit çöpünü dahi yere atmamalarını istiyoruz. Plajıma sahip çıkmak için önce çevremizi temiz tutalım. Yetkililerden Ekmeksiz plajının yeniden kapatılması için bu çirkin oyunu oynayanların bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Bakan Pakdemirli Bayrak Medya'nın Davetini Kabul Etti...

Seferihisar Bizim Evimiz...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın