bassavci-dugmeye-basti-tsk-dan-66-fetocu-yakalandi
İZMİR

Başsavcı Düğmeye Bastı, TSK'dan 66 Fetöcü Yakalandı...

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin bizzat yönettiği FETÖ/PYD Operasyonıunda içlerinde Foça Jandarma Komutanının da bulunduğu 38'i muhvazzaf asker 66 askeri personelden 55'i gözaltına alındı, 11 personelin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün sözde Türk Silahlı Kuvvetler Yapılanması’na yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında yeni bir operasyon için düğmeye basıldı. Çok sayıda rütbeli askerin bulunduğu 66 şüpheli hakında gözaltı kararı verildi. Ayrıca halen Foça İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ç.E.’nin de operasyonda gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyon kapsamında, ankesörlü/ kontörlü sabit hat irtibatlı muhtelif Kuvvetlere mensup, 1'i Yüzbaşı, 1'i Teğmen, 62 Astsubay, 2'si Uzman Çavuş rütbesinde 48'i Muvazzaf olmak üzere toplam 66 asker şahıs şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Edinilen bilgiye göre, mensup olunan kuvvete göre şüphelilerden 18'i Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 24'ü Jandarma Genel Komutanlığı, 19'u Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2'si Sahil Güvenlik Komutanlığı, 3'ü Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na mensup...

İzmir ve 28 farklı ilde 15 Eylül salı günü saat: 01.00 itibariyle İzmir Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı'nca eş zamanlı yakalama ve gözaltı işlemleri başladı.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

24 Ölü, 800'den Fazla Yaralı Var...

Soyer Ailesi Ne Yapmaya Çalışıyor?

0 Yorum

Habere Yorum Yazın