Başkan Yetişkin Sağlık Sorunları Nedeniyle İstifa mı Edecek?

          

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Seferihisar Belediye Başkanlığına seçilen ve 8 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başlayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in sağlık sorunları nedeniyle istifa edeceği ve yerine yerel seçimlerde "Hamit Nişancı'nın karşısında hezimete uğrarım" diyerek çıkmayan ve İBB Başkanı Tunç Soyer tarafından Seferihisar Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne atanan Gürhan Özata’nın başkanlık koltuğuna oturtulacağı iddia edildi.

30 Haziran 2020 günü geçirdiği rahatsız nedeniyle hastaneye kaldırılan, yapılan anjiyo ile tıkalı olan 3damarından ikisinin açıldığı, diğer damarı içinde bypass yapılması gerektiği belirtilen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in bypass ameliyatından sonra sağlık sorunları nedeniyle istifa edeceği ve yerine "Ali Cengiz" oyunuyla Gürhan Özata'nın getirileceği iddia edildi.

Seferihisar Yeni Haber Gazetesi "Seferihisar'da dikkat çeken istifa" başlıklı haberinde "İBB Başkanı Tunç Soyer tarafından Seferihisar Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne atanan Gürhan Özata’nın kısa sürenin ardından memuriyeti bırakarak aynı görevi koordinatör olarak sürdürmesi adaylık hazırlığı olarak nitelendirildi" denildi. Gazete haberinde dolaylı olarak Gürhan Özata'nın başkanlık koltuğuna oturabileceğini ima etti. 

, 

Seferihisarlılar "Gürhan Özata 31 Martta yapılan seçimlerde hezimete uğrayacağını bildiği için AK Parti adayı Hamit Nişancı'nın karşısına çıkamadığını iddia ederek "İBB Başkanı Tunç Soyer tarafından Seferihisar Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne atanan Gürhan Özata’nın kısa sürenin ardından memuriyeti bırakarak aynı görevi koordinatör olarak sürdürmeye başladı. Devlet Memuru olduğu için başkanlık koltuğuna oturamayacağını bilen Gürhan Özata bu nedenle istifa etti. Biz belediyemize başkan olarak İsmail Yetişkin'i seçtik. Gürhan Özata aday olsaydı CHP'ye oy vermezdik. Böyle bir Ali Cengiz oyunu ile Gürhan Özata başkanlık koltuğuna oturtulursa seçimlerin yenilenmesi için kampanya başlatacağız" dediler.

Başkan İsmail Yetişkin'e yakın olan bir gurup ise Yetişkin'in kesinlikle istifayı düşünmediğini belirterek "Başkan sağlığına kavuşur kavuşmaz maam koltuğuna oturacaktır. İstifayı 'Seferihisarlılar beni hizmet için seçti. Görevime Seferihisar'a hizmet etmek için sürdüreceğim' diyor. İstifayı kesinlikle düşünmüyor" dediler.

Tunç Soyer'in "Seferihisar'dan başlayarak yeni bir ülke kuracağız demesinin, yankılarının halen sürdüğünü belirten vatandaşlar "Soyer Seferihisar Belediyesinden elini çeksin. Kendi döneminde başlatılan soruşturmaların sürdüğünü unutmasın. Ali Cengiz oyunuyla başkanlık koltuğuna Gürhan Özata'yı oturtma planları yapılacağına, kaybolan akaryakıtın, çalınan bsiklet ve klimaların, yok pahasına Kazaklara sattığı Ekmeksiz plajının hesabını versin." dediler. 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Bakan Pakdemirli Bayrak Medya'nın Davetini Kabul Etti...

Seferihisar Bizim Evimiz...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın