Bakan Pakdemirli "Ekmeksiz'i Araştırın" Dedi, Tunç Soyer'in Paçaları Tutuştu...

      

Ekmeksiz Plajının halka kapanması üzerine başta Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in imza attığı "Ekmeksiz İçin Bir İmza'da Sen At" kampanyasını başlatmak için İYİ Parti İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Saadet partisi İlçe Başkanı Ramazan çakır, Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tungay Şimşek, Anavatan Partisi İlçe Başkanı Recep Çiftdal, Roman Kültür Derneği Başkanı Hikmet Ersoy, Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege, Engelliler Meclisi Başkanı Uğur Alparslan, Başkan Yardımcısı Adnan Çetin, Gençlik Komisyonu Başkan Yardımcısı Cemrecan Tutar, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mahmut Karadaş, Üretici Kadınlar Derneği Başkanı Asude Aşkın ve Bayrak Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Köksal'ında İmza koyduğu dilekçe İYİ Parti İlçe Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Saadet Partisi İlçee Başkanı Ramazan Çakır ve Ayhan Köksal Tarafından Kaymakamlık makamına verilmiş, İlçe Kaymakamlığı imza kampanyasına pandemi tedbirleri nedeniyle izin vermemişti. Dilekçeye imza koyan 12 kişi Ekmeksiz Plajının açılması için çalışmalarını sürdürdü ve Bayrak Medya'nın yaptığı haberler üzerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Ekmeksiz Plajını Halka Açın" talimatını verdi.

Ekmeksiz Plajına tel çitlerin üzerinden atlayarak girip çıkan aileler, plajın kapanmasına büyük tepki gösterdiler ve Bayrak Medya vatandaşların bu serzenişlerini gündeme taşıyarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Başta olmak üzere tüm yetkililere duyurmayı başardı. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli vatandaşların serzenişlerine ve çektikleri zorluklara karşı duyarlı davranarak, plajın derhal halkın hizmetine açılması için talimat verdi ve plaj halkın hizmetine açıldı. 

Ekmeksiz Plajının açıldığı gün çöp konteynırının ve çevresinin çöplerle dolduğu görüldü ve bu çöplerin plaja gelenler tarafından atıldığı ve plajın kirletildiği ileri sürüldü. Konuyu araştıran Bayrak Medya ekibi çöp konteynırının önüne eski ayakkabı, sırt çantası ve kadın iç çamaşırının atıldığını saptayarak plajın yeniden kapanması için çevredeki plaj işletmecilerinin ve Ekmeksiz'deki villalarda kalanlarla otel çalışanlarının bu tezgahı düzenlediklerini ortaya çıkarttı.

Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal Seferihisar Sevdalısı ünlü balıkçı İrfan Kozan'ın Ekmeksiz Plajının denizden çektiği resimleri İrfan Kozan ile bu konuda yaptığı röportaj ile birlikte gündeme taşıdı. İrfan Kozan Ekmeksiz Plajında yapılan kazı sırasında kepçeçilik yapan bir şahsın bir süre çalıştıktan sonra işi bırakarak memleketine döndüğünü ve memleketine döner dönmez ev ve araba aldığını, yani aniden zengin olduğunu söyledi.

Bayrak Medya yaptığı araştırma sonucunda satış sözleşmesinde, burada bulunan lahitlerin camekan içerisinde sergileneceğini, ancak bu lahitlerin üzerine binalar yapılarak bir şeylerin gizlenmeye çalıştığını ortaya çıkarttı. Ekmeksiz Plajı ile ilgili ele geçirdiği tüm bilgi ve belgeleri haber yapan Ayhan Köksal bu bilgi ve belgeleri Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye de gönderdi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir Bakanlık Yetkilisi Bakan Pakdemirli'nin bu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra "Ekmeksiz'i araştırın" talimatı verdiğini söyledi. Bakanlık Yetkilisi "Sayın Bakanımız bir vatan sevdalısıdır. Her ne kadar tarım ve ormandan sorumlusu ise de tarihi eserlerin korunması konusunda da son derece duyarlıdır. Bayrak Medyanın haberleri ihbar kabul edilmişitir. Lahitler üzerinde kazı yapılırken orada bulunan her kesin ifadesine baş vurulabilir. Gerekirse memleketine giderek aniden zengin olduğu iddia edilen kepçeyi bile bulacağız. Başta sayın Bakanımız olmak üzere hiç birimiz memleketimizin tarihi eserlerinin talan edilmesine göz yummayız. Bu konu kesinlikle gün ışığına çıkartılacaktır. Zaten Sayın Bakanımız da konunun incelenmesi için gerekli talimatı verdiği söyleniyor" dedi.

Ayhan Köksal "İnanıyorum ki Seferihisarlı bundan sonra Ekmeksiz'ine daha fazla sahip çıkacaktır. Ekmeksiz'i yok pahasına satan ve ikametini halen Ekmeksiz'de ki bir villa gösterdiği söylenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer burayı ne şartlarla sattığının, neden yok pahasına sattığının hesabını verecektir. Vatanımızı kimsenin talan etmesine ve talan ettirmesine göz yummayacağız." dedi.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Bakan Pakdemirli Bayrak Medya'nın Davetini Kabul Etti...

Seferihisar Bizim Evimiz...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın