24-olu-800-den-fazla-yarali-var
İZMİR

24 Ölü, 800'den Fazla Yaralı Var...

AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin İzmir Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. 15 saniye süren depremde şu ana kadar 24 kişi hayatını kaybetti, 800'den fazla kişi yaralandı. 13 binanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

İzmir'de meydana gelen deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binaların yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Deprem İzmir'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6.6, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 6.8 olarak açıkladı. AFAD'ın yaptığı son dakika açıklamasına göre 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, büyüklüğü 4'ün üzerinde 33 sarsıntıyla birlikte toplam 389 artçı sarsıntı kaydedildi.

Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi'nden alınan ilk bilgilere göre, 1'i boğularak olmak üzere, 24 vatandaşın hayatını kaybettiği, İzmir'de 725, Manisa'da 8, Balıkesir'de 12 ve Aydın'da 59 olmak üzere 804 kişinin yaralandığı bildirildi. İzmir'de yıkılan ve hasar gören 4 binada çalışmalar tamamlanırken 13 binada arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü aktarıldı.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

İzmir'de Kuraklık Başlıyor...

Bayraklı Belediyesi "Aynı Çatı Altındayız" Projesini Hayata Geçirdi...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın