Hayret Yani.

Saatlerdir yazayım mı,yazmayayım mı diye düşünüp duruyorum. Çünkü olayın elle tutulur tarafı yok. Yazmazsam da bu ahlaksızlık sürüp gidecek... Kadın 80 yaşına merdiven dayamış... Emekli öğretmen... Emekli Assubay olan kocasından boşanmış, kocası da kadına inat baldızıyla evlenmiş. "Herkesin özel hayatı kendisini ilgilendirir" diyeceksiniz. Evet haklısınız...

Her kesin özel hayatı kendini ilgilendirir ama eğer özel hayat tehlike yaratan boyutlara ulaşmışsa toplumun bilmesi gerekir. Kadının 18-19 tane dairesi var. Var ama boşandıktan sonra eski eşi "Bu dairelerde benimde hakkım var" diyerek tapulara şerk koydurmuş. Yasa gereği üzerinde şerk olan daireler kiraya verilemezse de kadın kanun nizam dinlemeden bu mülkleri kiraya veriyor ve kiralarını da tek başına alıyor. Şimdi anlatacağım olay ise akıllarınıza durgunluk verecek. Kadın evlerinden birini Seferihisar'a yerleşmeye karar vermiş bekar bir beye kiraya veriyor.

Veriyor ama kısa süre sonra adamı evi tuttuğuna da bin pişman ediyor. Her akşam adamın evine gidiyor, yalvar yakar adamı alıyor Sığacık'ta kendisinin devamlı oturduğu bir kafeye götürüyor, gecenin geç saatinde de adamcağızı evine bırakıyor. Kısa süre sonra adamla nişanlandığını tüm Seferihisar'a yayıyor. Adam bir gece evinin giriş katında ki kanepede aşırı sıcak olduğundan şortla uyuya kalıyor. Giriş kapısı ve balkon kapısı açık kalıyor. Adam vücudunda duyduğu sıcaklıkla uyanıyor, birde ne görsün kadın neredeyse çırılçıplak adama sarılmış bir vaziyette yatıyor. Adam çığlığı basıp balkon kapısından arka bahçeye çıkıyor. Sonra içeri girip kadını kolundan tuttuğu gibi kapının önüne koyuyor.

Adam bakıyor namus elden gidecek hemen başka bir ev bulup taşınıyor. Kadın adamın mernis adresi ile alakası olmayan bir adrese noterden "Şu kadar kira borcun var. Ödemezsen icraya vereceğim" diye bir yolluyor. Yazı kadının bildirdiği ve adamın o adreste oturduğunu söylediği mahallenin muhtarına teslim ediliyor. Tabi adamın adresle ve muhtarla alakası olmadığı için, itiraz edemiyor ve borç kesinleşerek icraya veriliyor. İcra Dairesi yine kadının bildirdiği ve adamla alakası olmayan adrese tebligat gönderiyor. Ve icra takibi başlıyor. Adamın kadınla hukuk mücadelesi devam ediyor. Anlatmadan geçemeyeceğim, kadın o arada 25 yaşlarında bir gençle beraber oluyor, gencin altına bir araba çekiyor, banka hesabına da yüklüce bir para yatırıyor.

Bir haftaya kalmıyor genç bankadan parasını çekip,ruhsatı kendi adına olan arabasının gazına basıp ortadan kayboluyor. Eh alma mazlumun ahını demişler. Ve bu kadın emekli bir öğretmen hanım olarak aranızda dolaşıyor.Tabi sizkadının bu yönlerini bilmediğiniz için saygı gösteriyorsunuz. Aman çocuklarınıza dikkat edin. Kadın çocuğunuzun eline üç beşkuruş verip nişanlım diye koluna takıp gezdirmesin. Kadın kim mi? Kadının kim olduğu kadın kendisi açıklayacak zaten... Unutmayın 7/24 peşinizdeyim haaaaa....

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın