Ekmeksiz Plajında Ne Dolaplar Dönüyor?

Ekmeksiz Plajı yıllardırSeferihisar'ın kanayan yarası oldu. Nedense Belediye bu işe köklü bir çözüm getiremedi. Halkın denize girebileceği en önemli plajlardan biri.

Ekmeksiz Plajının en büyük şanssızlığı Teos Harabelerinin içinden geçilerek gidilmesi. Diğer girişler ise özel mülkiyet  olduğu için geçiş yasak.

Ekmeksiz Plajında büyük bir ranttan öte o bölgeye kurulmak istenen herkese kapalı bir tatil köyü. Villalar milyonlarca lira değerinde. Burada konuşlanmaya çalışan gurup Ekmeksiz Plajının halka ayrılan bölümünüde Tatil Köylerine katmak ve Ekmeksize girişi tamamen engellemeye çabalıyor. Vatandaş ise Halk Plaşlarını bu guruba kaptırmak istemiyor.

Belediye temizlik araçları giremediği için Plaj pislik içerisinde. Ama Seferihisarlılar bunada çözüm buldular. Mesela 04 Ağustos 2019 Pazar Günü Ekmeksiz Plajında çevre temizliği yapacak. Ancak bir sorun var; Ekmeksiz Plajına geçmek için mutlaka ama Mutlaka Teos Harabelerinin içinden geçmek gerekiyor. Yarın bu bölgeye sahiplenmeye çalışan gurup vatandaşın Teos Harabelerine zarar verdiğinive bu geçişin kapatılması gerektiğini gündeme taşıyacaklar.

Seferihisar Kent Konseyi de bu konu da etkin çalışmalar yapıyor.Başkan Ekrem Gün Belediye Başkanı İsmailYetişkin ile yaptığı her toplantısında Ekmeksiz Plajını gündeme taşıdıklarını söyledi. Ayrıca Seferihisar Kent Konseyi bundan böyle sık sık Ekmeksiz Plajını temizleme etkinlikleri düzenleyecek.

EkmeksizPlajında büyük bir rant olduğu ortada. Bu rantın bazı gurupların eline geçmesini önlemek ise başta Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin olmak üzere bzim elimizde.

Haydi gelin Ekmeksize sahip çıkalım...

Bu memleket bizim...

 

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın