ABD DE İSRAİL LOBİSİ VE EVANJELİKLERİN İTTİFAKI...

Öncelikle ‘İsrail Lobisi’ denen olgunun Amerikalı Yahudi toplumu ile sınırlı olmadığı belirtilmeli. Bu olgu Liberal zihniyetin büyük bir bölümünü, sendika liderlerini, dinsel fundamentalistleri , içeride devlet öncülüğündeki yüksek teknolojili üretim (askeri üretim) ile savaşmaya hazır her renk sırmadan apoletleriyle güçlü devlet aygıtından yana ‘tutucuları kapsamaktadır. Evanjeliklerin her iki tarafında özellikle son zamanlarda ortak bir düşmana sahip olmalarıdır..

Fundamentalistler, Amerika eğer Tanrı’nın desteğini hak etmek istiyorsa İsrail’e destek olmak zorundadır.. Amerika’nın bekasını İsrail’e verdiği desteğe endeksleyen düşünce, oldukça etkilidir. 70-80 milyon Evangelistlerin yanında diğer Amerikalı Protestanları da zaman zaman etkilemektedir. Amerika’da yaşayan Yahudi lobisinin önemli kişilerinden Prof. Dani Rodrik. Ordumuzun etkin paşası Çetin Doğan’ın damadı. Hep bunlar ileriye dönük ince hesaplar. Hesapsız kitapsızlar kaybetmeye mahkumdur.

Evangelist Armageddon inancına göre, son savaş için 3 sebebin oluşmasını bekliyorlar.. Yahudilerin Filistin topraklarını ele geçirmesi, -- bu hali hazırda İsrail Devleti’nin 1948 yılında kurulmuş olması sebebin birisi olarak kabul ediyorlar. İkincisi, Kudüs’ün İsrail Devleti’nin Başkenti olması, Trump’ın Kudüs’ü başkent olarak tanıyıp, Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, ikinci adımın tamamlanması için belirleyici bir gelişme Ve üçüncüsü, Yahudilerin bugün Mescid’i Aksa’nın yer aldığı alanda Süleyman Mabedi’ni inşa etmeleri. İslam birliği İstanbul’da yaptığı toplantı bildirisinde Türkiye dahil diğer Müslüman ülkeler Büyükelçiliklerini Doğu Kudüs’e taşıyacaklardı. Ne oldu? Bu işler blöf atmakla olmuyor.

Ortadoğu ülkelerinin bu projede figüranlıktan başka bir rolleri olamaz. Halkları okumaktan ve ilimden uzak cehalet içinde. İdarecileri ise; ABD ve RUSYA’nın eline bakar halde organize kişilerden oluşuyor. İslami cihat örgütlerinin İsrail ile ilgili bir eylemlerinin olmadığı gibi din kardeşi olan Müslümanları tekbir getirerek öldürecek kadar İslam bilincinden uzak. Ayrıca İsrail’de K.Irak’dan göç etmiş 100 bin K.Iraklı Kürt İbrani yaşamakta. Bunların PYD ve PKK yı devlet kurma konusunda ekonomik ve siyasi bakımdan desteklediklerini de göz ardı etmemek gerek.

Kim ne derse desin İsrail’in sıçrama tahtası YPG-PKK devleti kurulacak. Ortadoğu’da çok Müslüman kanı dökülecek. Bu gün yabancı güçlerin projelerini gerçekleştirecekleri zamana oynadıklarının farkında olmadan kendilerini vazgeçilmez güç zannederek veya güç odaklarına yalakalık yaparak rol kapmaya çalışanlar gelecek nesillerin bedduasından kurtulamayacaklar.

Yazıyı Sosyal Medya'da Paylaş!

0 Yorum

Köşe Yazısına Yorum Yazın