18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / UĞUR DÜNDAR VE TUNCAY ÖZKAN’A TEPKİLER BÜYÜYOR…
UĞUR DÜNDAR VE TUNCAY ÖZKAN’A TEPKİLER BÜYÜYOR…

UĞUR DÜNDAR VE TUNCAY ÖZKAN’A TEPKİLER BÜYÜYOR…

ARENA PROGRAMINDA ANAVATAN PARTİSİNE SATAŞAN TUNCAY ÖZKAN’IN DERHAL ANAPCAMİASINDAN ÖZÜR DİLEMESİ İSTENDİ…

 

            Uğru DÜNDAR’ın İzmir Konak’ta yaptığı Halk Arenası Programına katılan CHP İzmir Milletvekili Tucay Özkan’ın Anavatan Partisi Kurucusu ve eski Cumhurbaşkanı Rahmetli Turgut Özal hakkında kullandığı cümleler ANAP Camiasında büyük tepki ile karşılandı, ANAP İzmir İl Başkanı Doğan Erdin “Özkan derhal Anavatan Partisinden özür dilemelidir” dedi.

            Halk Arenası programına katılan Tuncay Özkan “Bu gün yaşananlar Turgut Özal’ın ANAP’ı döneminde de yaşanmış, Anavatan Partisi silinip gitmişti” dedi. Özkan Anavatan Partisini hedef alan sözlerine programın ikinci bölümünde de devam etmiş, Özkan’ı protesto eden çok sayıda izleyici Halk Aranasının yapıldığı 300 kişilik salonu terk etmişti.

            Anavatan Partisi İzmir İl Başkanı Tuncay Özkan’ın bu sözlerinden sonra derhal CHP İzmir Milletvekillerini arayarak uyarmış, Cumhuriyetçi Milli Duruş Platformu Genel Başkanı Ayhan Köksal attığı twitlerle Uğur Dündar ve Tuncay Özkan’ı sert dille elleştirdi.

            Anavatan Partisi MYK Üyesi ve İzmir İl Başkanı Doğan Erdin “Bu sataşmalar artık Anavatan Camiasının canını sıkmaya başlamıştır. Anavatan Partisi güçlendikçe CHP’nin partimize mesnetsiz saldırıları artmaktadır. Oysa CHP nin rakibi Anavatan Partisi değil AKP’dir. Bu sataşmadan sonra Genel Başkanımız İbrahim Çelebi’ye söz hakkı doğmuştur. Uğur Dündar yapacağı ilk Halk Arenası programına genel başkanımızı davet etmesi gerekmektedir”  dedi.

           

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur