18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / MANAVKUYU MAHALLE MUHTARI FATMA CEYLAN “ATATÜRK IŞIĞI HEP YANACAK” DEDİ.
MANAVKUYU MAHALLE MUHTARI FATMA CEYLAN “ATATÜRK IŞIĞI HEP YANACAK” DEDİ.

MANAVKUYU MAHALLE MUHTARI FATMA CEYLAN “ATATÜRK IŞIĞI HEP YANACAK” DEDİ.

Manavkuyu Muhtarı Fatma Ceylan Muhtarlık adına yaptırdığı ve Anasınıfı öğrencilerine dağıttığı Atatürk portreli tişörtlerin dağıtımından sonra kaleme aldığı 10 Kasım mesajında “Atatürk ışığı hep yanacak” dedi.

Fatma Ceylan’ın 10 Kasım mesajı aynen şöyle;

79 ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
Ulu önderimiz Atatürk'ün aramızdan ayrılışı evet 79 yıl olmuş. Bedenen aramızdan ayrılışı 
Bedenen diyorum çünkü dünya çapında bile deha kabul edilen, bizlere en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini kurup emanet eden Atatürk düşünceleriyle hep yaşayacaktır. Kurtuluş savaşı ile dışta emperyalist güçlere içte gericilere karşı mücadele vermiş ve o gün sınırları çizilmiş bir ülke bırakmıştır. Renkli mozaik bir kültürel alt kimlik yapısıyla oluşturulan Türk milleti verilmiş mücadelenin sonunda sınırları çizilmiş ülkesine sahip çıkmıştır. Her olayın bir süreç olarak değerlendirildiğini düşünürsek.....
Bugün yaşanan etnik ayrılıklar ulus devletinin birleştirici değerlerini erozyona uğratırken, laiklik bir siyasi unsur olarak istismar edilince toplumsal bağ bozulmuş gibi görünebilir. Ama halkın bilgili olması, değerlerine sahip çıkması toplumsal gelişmeyi sağlayacaktır. Bu bağlamda Atatürk'ün dünya çapında karizmatik bir lider olması onun cesur, şaşırtıcı, süratli stratejik karar almasına ve bunu yüksek azimle uygulayabilmesindedir. Bugün ki ve yarınki genç nesillere düşen görev Atatürk'ü doğru anlamak ve doğru anlatmaktır. Ve eserine sahip çıkmaktır.79.ölüm yıl dönümünde minik çocuklarımıza bugünün anısına bir tişört hediye etmeyi uygun buldum. Atatürk ışığı asla sönmez.
Çizdiğin yolda gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize ant içtik okullarımızda , her sabah.. Ey Türk gençliği diye başlayan hitabede üzerimize aldığımız vazifeyi yerine getirmek için gücümüz asil kanımızda mevcut!..
Çağdaşlaşma yolunda çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk'ün hayatın her alanında getirmiş olduğu yenilikler medeniyet yolunda çok kısa zamanda gösterdiği azimli ilerleme ile tarihin sayfalarına kalın harflerle yazılmıştır. Bugün halk bu yolda bu çizgi ve yaşamı devam ettirecektir. ''Yolunda yürüyen bir yolcunun ufku görmesi yeterli değildir. Ufkun ötesini de görmesi ve bilmesi zorunludur''. Çalışacağız daha çok çalışacağız... Atatürk ışığı hep yanacak bizler üzerimize düşen görevi yapacağız aldığımız bayrağı hep ileriye taşıyacak bireyleri yetiştireceğiz ve ilelebet yaşatmak için mücadelemizi vereceğiz.
ATAM ALTIN SAÇIN ALNINDA PORILDAR
ÇİZMENLE ÇİZİLMİŞTİR AŞILAMAZ BU HUDUTLAR”

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur