18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / CHP’Lİ AYTUN ÇIRAY PARTİSİNDEN İSTİFAEDEREK AKŞENER’İN SAFLARINA KATILDI…
CHP’Lİ AYTUN ÇIRAY PARTİSİNDEN İSTİFAEDEREK AKŞENER’İN SAFLARINA KATILDI…

CHP’Lİ AYTUN ÇIRAY PARTİSİNDEN İSTİFAEDEREK AKŞENER’İN SAFLARINA KATILDI…

Parti Kuruluşunu 25 Ekimde açıklayacağını belirten Meral AKŞENER’in partisine katılımlar devam ediyor. CHP’li Aytun Çıray’da partisinden istifa ederek Akşener’in partisinde kurucu üye olacağını açıkladı.

  Aytun Çıray siyasi yaşamında ki kararların kendisinin vereceğini belirterek “Bundan sonra ki siyasi yaşamıma Meral Hanım’ın kuracağı partide devam edeceğim. Bu kararımdan dolayı seçmenlerimden Özür diliyorum ama ilerleyen zaman diliminde bu kararımda ne kadar haklı olduğumu görecekler” dedi.

  Güvenilir kaynaklardan sızan haberlere göre Meral Akşener’in parti kuruluşunu açıklamasından sonra AKP’li 3 vekilinde partilerinden istifa ederek Akşener’in partisine katılacaklarmış.

  Bazı siyaset bilimcileri ise yeni kurulan partilerin kuruluşundan 6 sonra yapılacak seçimlere katılmaya hak kazanacaklarını belirterek “Anket sonuçları AKP’yi ürkütüyor. Meral Akşener’in kurduğu partinin seçimlere katılamaması için her an erken seçim kararı alına bilir. 5 ay 29 gün içerisinde yapılacak seçimlere yeniparti katılamayacak” dediler.

   AYTUN ÇIRAY KİMDİR?

1957 yılında İzmir, Bayındır'da doğmuştur.

Babasının adı Muharrem Remzi, annesinin adı Kıymet'tir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. 1988 yılında İç hastalıkları dalında uzmanlık öğrenimini tamamladı. 1989 yılında 32 yaşında Başhekim oldu.

Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı Müsteşayunca yedi Sağlık Bakanı ile çalıştı. 1997 yılında kendi isteği ile istifa ederek müsteşarlık görevinden ayrıldı.

Yönetici sıfatı ile PETKİM, ERDEMİR ve İSDEMİR gibi dev şirketlerin yönetiminde bulundu. ERENCO şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

Dünya Bankası 2. Sağlık Projesi İkraz Anlaşması Müzakerelerinde Türkiye adına başkanlık yaptı. Sağlık Sektörünün Yeniden Yapılandırılması (Sağlık Reformları) Programı Yönetimi, Sosyal Sektörlerde Ulusal ve Uluslararası (Dünya Bankası / UNDP) Proje, Finansman, Yatırım, Kalkınma ve Gelişme Programları Yönetimi görevlerinde bulundu.

Fransızca bilen Aytun Çıray, evlidir ve iki çocuğu vardır.

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur