18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / C.M.D.P. GENEL BAŞKANI KÖKSAL “CUMHURİYET COŞKUSUNU KIRMAK İÇİN VALİLİKLER AYRI BELEDİYELER AYRI TÖREN DÜZENLİYOR” DEDİ.
C.M.D.P.  GENEL BAŞKANI KÖKSAL “CUMHURİYET COŞKUSUNU KIRMAK İÇİN VALİLİKLER AYRI BELEDİYELER AYRI TÖREN DÜZENLİYOR” DEDİ.

C.M.D.P. GENEL BAŞKANI KÖKSAL “CUMHURİYET COŞKUSUNU KIRMAK İÇİN VALİLİKLER AYRI BELEDİYELER AYRI TÖREN DÜZENLİYOR” DEDİ.

Cumhuriyetçi Milli Duruş Platformu Genel Başkanı Ayhan Köksal Cumhuriyet Bayramı Kutlama törenlerine katılımın azmış gibi gösterilmesi amacıyla Valiliklerin ayrı Belediyelerin ayrı kutlama töreni düzenlemesini Cumhuriyete vurulmak istenen bir darbe olduğunu belirterek “Amaçları halkın kutlama törenlerine katılımının az olduğunu göstermek. Bu resmen Cumhuriyete vurulmak isteniyor. Ve işin acı tarafı CHP’li belediyeler buna alenen alet oluyor” dedi.

Başta İzmir olmak üzere birçok CHP’li belediyenin bulunduğu il ve ilçelerde iki ayrı törenin düzenlendiğini belirten C.M.D. Platformu Genel Başkanı Ayhan KÖKSAL “Oynanan oyun çok çirkin ve CHP buna alet oluyor. Mesela İzmir’de Valiliğin düzenlediği tören 10.00 da Valilik Binası önünde başlayacak. 10.30’da da Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği tören Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Böylece İzmir’de katılımcılar ikiye bölünmüş olacak. Yani törenlere katılım yarı yarıya az gözükecek. Bunu da yandaş medya ‘Halk Kutlama Törenlerine İlgi göstermedi’ diye verecek. Bu resmen Cumhuriyete ihanettir. CHP kutlama törenlerinde muhalefet ederek AKP’nin ekmeğine yağ sürmektedir. Öyle ise her parti kafasına göre ayrı yerde ayrı tören düzenlesin” dedi.

Köksal törene katılımı ikiye bölerek CHP’nin hiçbir yere varamayacağını da belirterek sözlerini şöyle tamamladı;

“Madem muhalefet ediyorsun memleket meselelerinde adam akıllı muhalefet et. Benim babam senin babanı döver misali iki ayrı tören düzenlenmesine neden oluyorsunuz. İddia ediyorum yarın ki İzmir gündemi hangi törene katılımın daha fazla olduğu konusudur. Birde olayın diğer yönü var, kamu çalışanları mecburen Valiliğin düzenlediği törene katılacak. Cumhuriyet tarihimizde bu tür rezaletler hiç yaşanmadı. Bu rezalete sebep olanlar birde utanmadan bayram sabahı Atatürk’ün huzuruna çıkacaklar. Biz platform olarak her iki törene de katılmayıp sadece gözlemcilerimiz aracılığı ile törenleri uzaktan izleyeceğiz. Daha sonra da her iki gurubu Atamıza şikayet etmek için Atatürk Anıtı önünde törenler bittikten sonra saygı duruşunda bulunacağız”.

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur