18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAZİNEDAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI…
BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAZİNEDAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI…

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAZİNEDAR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI…

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’in Anayasanın 127’nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda Bakanlıkça görevden uzaklaştırıldıkları belirtildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada “Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Murat Hazinedar Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.” Denildi.

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, İçişleri Bakanlığı tarafından CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Tezcan, "Türkiye'de hukuk, adalet kalmadı. Belediye başkanımız yasal yollara müracaat edecek. Hükümet kumpasıdır." dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındığı açıklanan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, bugün kameralar önüne çıkarak, hakkındaki haberlerle ilgili sert bir açıklama yapanBeşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar “Hakkımda yalan ifadelerle bir soruşturma açıldı. Bunun sonucunda sadece bana değil, eşim ve oğluma da yurtdışı yasağı konuldu. Sayın Cumhurbaşkanının şikayet ettiği devlet düzeni dahi onun çocuklarına yurt dışında okuma fırsatı ve imkanı verdi” dedi.

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur