18 Kasım Pazar 2018
SON DAKİKA
Anasayfa / Magazin / 18. SEFERİHİSAR MANDİLİNA ŞENLEİKLERİ YAPILDI…
18. SEFERİHİSAR MANDİLİNA ŞENLEİKLERİ YAPILDI…

18. SEFERİHİSAR MANDİLİNA ŞENLEİKLERİ YAPILDI…

18 Yıldır Seferihisar Belediyesinin düzenlediği 18. Seferihisar Mandalina şenlikleri Seferihisar Kapalı Pazar yerinde yapıldı.

Tahminen5 Bin kişinin katıldığı 18. Mandalina Şenliklerinde bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer amaçlarının Seferihisar Mandalinasını Dünyaya tanıtmak ve ihracatı artırmak olduğunu belirterek “Mandalina üreticisi perişan durumda. Mandalina dalında para etmiyor. Mandalina üreticisi borçlarını ödeyemiyor. 18 yıldır sürdürdüğümüz bu şenliklerle hem ilçe esnafımızın üç günde olsa para kazanmasını sağlıyoruz.” Dedi.

18.Mandalina Festivalini Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Zübeyde Teker, Cumhuriyetçi Milli Duruş Platformu Genel Başkanı Ayhan Köksal ile birlikte izledi. ANAP İlçe Başkanı Teker “İlçemizdeki mandalina üreticisine derhal destek sağlanmalıdır. Üretici ağaçtaki ürünün bile toplatacak parayı bulamıyor. Sağ olsun Belediye Başkanımız Tunç Soyer 3 gün süren bu etkinlikle hem ilçe esnafımızın üç günlüğüne de olsa rahat nefes almasını sağlıyor. Hem de mandalinamızı Dünyaya tanıtıyor” dedi.

C.M.D.P. Genel başkanı Ayhan Köksal “Zeytin ağaçlarının sökülüp yerine çok katlı konutların yapılmasından sonra şimdide mandalina bahçeleri sökülüyor. Üretici mandalinasını dalında 20 veya 25 kuruşa satıyor. Kısa süre mandalina ithal etmeye başlarsak şaşmam. Zaten Kıbrıs mandalinası da üreticiye darbe vurmaktadır. Tarıma sahip çıkılması ve üreticinin desteklenmesi lazım” dedi.

18. Seferihisar Mandalina Şenliklerinde her yıl olduğu gibi güzellik yarışması düzenlenerek Mandalina Kralı ve Kraliçesi seçildi. 3 Gün süren şenliklerde çeşitli etkinlikler sergilendi.

0 Yorum

Yorum Yazın

Email adresi yayınlanmayacaktır.

* İşaretli alanlar zorunludur