MaviBayrak...

Seferihisar Belediyesinin çocukların katılımıyla Akkum Plajında düzenlediği "Mavi Bayrak Etkinliği ileplajı temizlediler.

Belediye Başkanı İsmail Yetişir "Bundan 30 yıl önce ben 10-12 yaşlarındayken bu plajımız daha büyüktü, daha temiz bir sahildi. Nüfumuz çoğalmaya başladı.Nüfusumuz çoğaldıkça plajımızda küçülmeye başladı. Bu gördüğünüz kumluk alan yukarıda arabaların geçtiği noktaya kadardı. Her kes bu plaja rahatça sığabiliyordu. İlçemiz genişledi,nüfusumuz genişledi, plaja sığamaz olduk. Şimdi burada size bir müjde vereyim, önümüzdeki yıl plajımızı genişletiyoruz. Aradaki duvarı kaldırıp plajı eski haline getiriyoruz. Size bir müjde daha vermek istiyorum; biliyorsunuz 14 Ağustosu her yıl Denizcilik Bayramı olarak kutluyorduk. 14 Ağustos bizim deniz bayramımızdı. Bölgemizde çiftçilik çok olduğundan bu bayram bağ bozumu olarğustosta halk denize inerdi.Bizde ailemizle birlikte buraya gelir, bu güne özel yemekler yapılır,hep beraber denize girerdik. Şimdiyine eski günlerdeki gibi plajımızı eskihaline getireceğiz, 14 Ağustos'u tekrar burada hep birlikte kutlayacağız.." dedi.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'in konuşmasından sonra Seferihisarlı izciler ve vatandaşlar ellerine eldiven takarak plajdakiçöpleri temizlediler. Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün ve PTT Müdürü Mehmet Ali Fırat'ta etkinliğe katıldı.