sosyal-medya-market-talanini-tetikliyor
Seferihisar

''Sosyal Medya Market Talanını Tetikliyor''

Korona Salgınının ortaya çıktığı 10 Mart tarihinden bu yana vatandaşın avm ve marketleri adeta talan ettiğini belirten Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı RecepÇiftdal "Biz büyük bir ülkeyiz. Kimse aç kalmaz." dedi.

Anavatan Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Recep Çiftdal 65 yaş ve üzeri vatandaşların Cuma ve Salı günleri yoğun bir şekilde pazara geldiklerini belirterek "Sosyal medyayı gerektiği gibi kullanamıyoruz. Yapılan paylaşımlar nedeniyle vatandaşlar sanki kıtlık olacakmış gibi marketlere akın ediyor ve stok yapıyor. Bu da gıda ve ihtiyaç maddelerinin fiyatlarının tavan yapmasına neden oluyor. 3 liraya aldığımız makarna 6 lira 5 liraya aldığımız kolonya 45 lira oldu. Bunun sebebi vatandaşın kendisidir. Türkiye çok büyük bir ülkedir. İktidar kim olursa olsun hiç bir zaman vatandaşını aç bırakmaz" dedi.

Ülkemizin şu an en büyük sorununun covit-19 virüsünün yayılmasının çnüne geçmek olduğunu da belirten Anavatan Partisi Seferihisar İlçe aşkanı Recep Çiftdal şunları söyledi;

"Bazı vatandaşlarımız sırf hastanemizin karantina altına alınıp alınmadığını görmek için hasta numarası yaparak hastaneye gidiyor. Bu çok büyük tehlike yaratıyor. Kafe ve kahvehaneler kapalı olmasına rağmen parklarda özellikle 60 yaş üzeri vatandaşların toplanıp sohpet ettiğini görüyoruz. Marketler ve pazarımız yine 60-65 yaş üstü vatandaşlarımızla doluyor. Lütfen ikazlara kulak verelim ve gerekmedikçe sokağa çıkmayalım."

Başkab Recep Çiftdal esnafın bazı borç ve ödemelerinin 3ay ertelenmesinin çözüm olmadığını da belirterek "Ben Kafe işletiyorum. Alınan karar gereği şu anda kafeteryam kapalı ve ne kadar kapalı kalacağını da bilmiyoruz. Kiramız 3  ay ertelendi. Ama elektrik paramızı ödeyeceğiz. Kredi ve vergi borçlarımız ödenmeyecek. 3 ay sonra kiramızı toplu olarak ödeyeceğiz. Bu süre zarfında iş yerimiz kapalı olduğu için para kazanamayacağız. Devletin kiralarımızı 3 ay erteleme yerine 3 ay kirmaızı ödemesi, kredilerimize ve vergi borçlarımızakatkıda bulunması ve işyerimizin kapalı olduğu sürede ailelerimizi geçindirebilmek için bizlere belli bir maddi katkıda bulunması gerekmektedir. Karagün için ayrılan ve halen kayıp olan karagün akçelerimizin bulunup bu kara günde başta küçük esnaf olmak üzere tüm vatandaşlarımıza eşit olarak dağıtılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Seyehat Belgesini Kaymakamlıktan Alacaksınız...

Ayhan Koksal'dan Kamuoyuna Duyuru...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın