seferihisar-da-koronali-hasta-yok
Seferihisar

Seferihisar'da Koronalı Hasta Yok

Corona mücadelesinde Seferihisar en başarılı ilçelerden biri olurken, İzmir İl Merkezinde coronadan ölenlerin sayısının ülke genelinde birinci sıraya yükseldiği, bunun sebebininde bakım ve huzur evlerinin sağlık açısından çok kötü durumda olmalarından kaynaklandığı ileri sürüldü. İzmir il merkezinde ölen hastaların tamamının bakım ve huzur evlerinde kalan yaşlılar olduğu da gelen haberler arasında.

Tüm uyarılara rağmen Seferihisarlılar'ın sokağa çıkmasının, özellikle PTT ve Banka ATM'leri önünde uzun kuyruklar oluşturmasının sıkıntı yaşattığını belirten yetkililer "İlçemizde İstanbul'dan gelen bir karı-koca şüpheli görülerek önce Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesine kaldırılmış, Corona oldukları kesinleşince de zaman kaybetmeksizin İzmir'de karantina hastanelerden birine gönderilmiştir. Çiftin alış-veriş yaptığı mahalle bakkalı mühürlenmiştir." dediler. 

ATM önlerinde biriken kalabalığa karşın bankalarda hijyen tedbirlerini artırdı. Yarım saat ara ile İş Bankası bankamatiklerinin dezenfektanlı sularla silindiği gözlendi.

Eczaneler de coronaya karşı yoğun tedbirler aldılar. Sıla Eczanesi ilaç rafları ve kasanın bulunduğu bölüm ile müşterilerin bulunduğu bölümü naylon ile bölerek çalışanlarla müşterinin yakın temas etmesini önledi. Tüm kuruluşlara olduğu gibi eczanelerde ilaç almaya gelenleri tek tek içeri alıyorlar.

Yaklaşık 20 gündür yoğun bir çalışma içerisinde olan İlçe Kaymakamımız İlhan Abay Kaymakamlık Binasında da tedbirleri artıdı. Bina koridorları neredeyse her vatandaşın giriş çıkışından sonra dezenfektanlı su ile siliniyor.

Kaymakamlık binasında alınan bir diğer tedbir ise duvarlara Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığınca asılan el dezenfektanları oldu. Bayrak Medya Yayın Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal'da Kaymakamlık ziyaretinde Seferihisar Belediyesinin bina içine astığı el dezenfektan cihazını kullanatak ellerini dezenfekte etti.

 

Kaymakamlık Binası içindeki odaların kapısına ise "Lütfen İçeri Girmeyiniz" yazılı kağıtların bulunduğu kırmızı beyaz şeritler konuldu. Alınan bu önlemle iş için gelen vatandaş ile çalışanlar arasındaki nefes temas mesafesi korunmuş oldu.

İlçe Kaymakamı İlhan Abay'ın sosyal medyada ki bilgi kirliliğinden şikayetçi olduğu, üst makamlardan gönderilen tedbir talimatlarını anında uygulamaya koyduğu, internet üzerinden yayın yapan ve ilçede panik yaratacak haberleri yayınlayan basın kuruluşlarını sık sık uyardığı öğrenildi. Kaymakamlık Yetkilileri halen Seferihisar'da coronalı hasta bulunmadığını belirttiler.

Çolak İbrahim Bey Mahallesi muhtarı Özkan Özdemir'de coronaya karşı emniyet şeridi oluşturdu. Muhtar Özdemir "Hem mahalle sakinlerimin,hem çalışanlarımın sağlığı açısından bu tedbiri almak zorunda kaldım" dedi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin corona için alınan tedbirleri her geçen gün artırdıklarını, Kaymakamlık ile koordineli olarak çalıştıklarını belirterek "İlaçlamalarımız ve sokaklarımızın dezenfekte çalışmaları İlçe Kaymakamlığımızla sürdürdüğümüz koordineli çalışmaile aralıksız devam ediyor. 65 Yaş üstü ve kronik hastalığı olan, yalnız yaşayan vatandaşlarımızın ihityaçları 24 saat görevlerinin başında olan yardım ekibimiz tarafından karşılanıyor. Talep edenlere dezenfektan gönderiyoruz. Bunların yanı sıra Ulamış, Sığacık ve Salı Üretici Pazarlarını bir müddetliğine kapattık. Cuma pazarında ise sadece gıdamaddesi, sebze ve meyve satanlar bulunacak. Konfenksiyon tezgahlarına belli bir süre izin veröeyeceğiz. Böylece pazara kurulan tezgahlar arasında ki mesafe açılacağı gibi vatandaşta rahat bir şekilde pazardan alış verişini yapacak." dedi.

Başkan Yetişkin yardım ekibinin 24 saat aralıksız hizmet verdiğini, temizlik işçilerinin ilçe temizliği için büyük çaba sarfettiklerini, zabıta memurlarının özellikle gıda maddesi satan yerlerde kontrollerini de yoğunlaştırdığını söyledi.

Bizde Bayrak Medya Ekibi olarak diyoruz ki;

"HAYDİ SEFERİHİSAR BİZ CORONAYI'DA YENECEĞİZ"...

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Pazarın Fiyat Şampiyonları Börülce ve Kiraz Oldu...

Halk Eğitim'de Yarım Kalan Kurslar Tekrar Başlıyor...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın