iste-izsu-nun-tamir-ettigi-kanalizasyon
Seferihisar

İşte İZSU'nun Tamir Ettiği Kanalizasyon...

Bayramdan yaklaşık 2 hafta önce İZSU Ekipleri Sığacık Caddesi girişinde bir su borusunu tamir etmiş, bu tamirat sırasında da 203 nolu eve ait kanalizasyon borusunu patlatmışlardı. Mahalle sakinleri arıza ihbarında bulunmuşlar, ancak 2 hafta boyunca arıza ekipleri tamiratı yapmamıştı.

Ayhan Köksal'ın durumu Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin'e bildirmesinden sonra Sığacık Caddesine gelen İZSU Ekipleri Bayramın Birinci Günü yol üzerindeki otobüs durağının yan tarafını kazmış ve burada patlak olduğunu söylediği 50 santimlik bir atık su borusunu değiştirmişti. 

Mahalle sakinlerinin İZSU Ekiplerine yanlış yerde tamirat yaptıklarını, asıl patlağın 203 nolu evin önündeki kanalizasyon borusunda olduğunu söylemesine rağmen ekipler yol üzerinde yaptıkları tamirattan sonra gitmişlerdi. Ekiplerin tamir etmemekte ısrar ettiği kanalizasyon borusundan akan kanalizasyon suları sokağı doldurmasına ve mahalle sakinlerinin her gün en az 10 kez İZSU'yu aramasına rağmen ekipler haftalardır patlak olan boruyu ısrarla tamir etmeyerek salgın hastalığa davetiye çıkartıyorlar.

Mahalle sakinleri Bayram Sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Gaziler Gününü Kutladık...

Kaymakam Aktaş Gazilerle Öğle Yemeği Yiyecek...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın