cesme-ulusoy-limaninin-kapanmamasinda-mhp-li-aslan-savasan-in-parmagi-mi-var
İZMİR

Çeşme Ulusoy Limanının Kapanmamasında MHP'li Aslan Savaşan'ın Parmağı mı Var?

Geçtiğimiz hafta başında Çeşme'de Ulusoy Limanı olarak bilinen limanda çalışanlardan birinde corona virüsü tespit edilmiş,  Ulusoy Şirketinde çalışan 45 kişi karantinaya alınmıştı. 

Genellikle İtalyan Gemilerinin yük getirdiği Ulusoy Limanı kapatılmamış, olayın hemen akabinde İtalyan Bandralı bir geminin daha limana yanaşarak yük boşalttığı Çeşmeliler tarafından görüntülenmişti. Sosyal Medyada yayınlanan görüntülerde sadece İtalyan Bandralı gemiden ve Ulusoy Limanının kapatılmamasından bahsedilmişti.

Bayrak Medya Ekipleri Ulusoy Limanını takibe aldı ve İtalyan Bandralı Geminin yüklerinin İzmir Işıkkent'te nakliyecilik yapan Aslan Nakliyat A.Ş.'ye ait TIR'ların yaptığını saptadı.

Araştırmalarını derinleştiren Bayrak Medya Ekibi, Aslan Nakliyat A.Ş. nin perde arkası ortaklarından biri olduğu iddia edilen ve bir zamanlar Çeşme Sisus Hastanesinin de Başhekimliğini ve sahipliğini yapan  25. Dönem Milletvekili seçimlerinde MHP İzmir 1.Bölge 2. sıra Milletvekili Adayı Doktor Aslan Savaşan olduğunu saptadı.

Dr. Adnan Savaşan'ın seçimlerde yaklaşık 3 milyon lira harcadığı ileri sürülürken MHP'nin seçim araçlarının yakıtlarınında Işıkkent'eki Aslan Nakliyat A.Ş.'ye ait TIR Garajından verildiği iddia edildi.

ASLAN SAVAŞAN KİMDİR?

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde tamamladı.

Karşıyaka Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde iki yıl çalıştıktan sonra Savaşan, ihtisasını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı üzerinde yaptı. İhtisasını tamamladıktan sonra 2000-2013 yılları arasında Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik görevinde bulundu. Dr. Aslan Savaşan; 1946 yılında kurulan aile şirketi ARS-PET Lojistik A.Ş de yönetim kurulu üyeliğini, İzmir, Çeşme’de bulunan kendisine ait Özel Sisus Hastanesi’ nde Yönetim Kurulu Başkanlığı’ nı yürütmektedir.

25. Dönem Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi 1. Bölge İzmir Milletvekili olarak meclise giren Aslan Savaşan, 26. Dönemde yapılan seçimlerde meclise girememiştir. 2 ay Milletvekilliği yapan Aslan Savaşan milletvekili statüsünden emekli olmuştur.

Çeşme Ulusoy Limanına gelen tüm yüklerin sadece Aslan Nakliyat ve Aslan Nakliyatın yan kuruluşlarına ait TIR'lar tarafından yapıldığı, Corona olayına Dr. Aslan Savaşan'ın müdahale ederek Çeşme Limanını kapattırmadığı da iddialar arasında yer aldı.

Çeşmeliler bir çalışanda corona virüsü görülen, genelde İtalyan Bandralı gemilerin yük getirdiği Ulusoy Limanının Çeşmenin sağlığı açısından büyük tehdit oluşturduğunu ve derhal kapatılmasını ve karantina altına alınmasını istediler.

 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Defalarca Uyardık Ama Dinlemedi...

Tedbir, İşte Böyle Alınır...

0 Yorum

Habere Yorum Yazın