akarca-ya-balikci-barinagi-istemiyoruz
Seferihisar

''Akarca'ya Balıkçı Barınağı İstemiyoruz''

Akarca'ya büyük balıkçı motorlarının da girebileceği bir balıkçı barınağının yapılacağı haberlerinin yayılması üzerine Akarca Sivil İnsiyatif ve Hizmet Platformu ile Seferihisar Kent Konseyi ortaklaşa bir toplantı düzenledi.

Toplantıda Akarca'nın Arıtma Tesisi, Su ve Balıkçı Barınağı sorunları ele alındı.

Platformun kurucularından Hakan Tüte ve Şaban Başağaç yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken amatör olarak dalgıçlık yapan Kimya Mühendisi Hakan Taşkıran'da deniz alında bulunan arıtma deşarz boruları hakkında bilgi verdi.

Toplantıda bir konuşma yapan Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün Akarca ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Toplantıya Sferihisar Kent Konseyinden Cumhur Eriş ve Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege ve Bayrak Medya Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Ayhan Köksal da katıldı.

Toplantı sonunda Akarca'nın en önemli sorunlarının başında gelen su, arıtma ve balıkçı barınağı konularının ilgili makamlara taşınmasına karar verildi. 

Haberi Sosyal Medya'da Paylaş!

Video Konferans Sistemi İle Seferihisarlı Üreticilerin Sorunlarını Anlattı..

AFAD'dan Hastane Bahçesine Karantina Çadırı...

1 Yorum

  • bayrak-medya-yorumlar

    Münevver Yümlü , 22 Ocak 2020

    Gemi suyu (Malkaya) Koyuna yapılmak istenen balıkçı barınağı tertemiz denizimizin ve akarca sahilimizin katledilmesine ve tüm doğal yaşamın kirletilmesine sebep olacaktır. Kesinlikle protesto ediyor,yapılmasını İSTEMİYORUM:

Habere Yorum Yazın